Ekonomika
Bizness

Palu laikā Daugavas HES saražo vairāk elektroenerģijas par valstī patērēto4


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto – LETA

Latvijā turpinoties palu laikam, Daugavas hidroelektrostaciju (HES) kaskāde saražo vairāk elektroenerģijas nekā tiek patērēts Latvijā. Līdz ar to mūsu valsts turpina būt starp elektroenerģijas eksportētājām, informē uzņēmums “Latvenergo”.

Latvijas hidroelektrostaciju saražotās elektroenerģijas apjoms pārsniedzis kopējo patēriņu valstī, piemēram, šodien, 10. aprīlī, ap pusdienlaiku Daugavas HES ražoja 1200 MW elektroenerģijas, bet Latvijas patērētāji patērēja 1000 MW. Kopējais Latvijas elektroenerģijas eksports sastādīja 560 MW. Salīdzinājumam – kaimiņvalsts Lietuva importēja 740 MW.

„Latvenergo” katru gadu sagatavojas palu laikam, primāro uzmanību pievēršot ražotņu drošumam – tiek pārbaudītas iekārtas un būves, sagatavots operatīvais personāls, lai hidroelektrostacijas varētu ūdenskrātuvēs uzņemt palu ūdeni un to izstrādāt elektroenerģijā.

Latvijas upēs turpinās pali, kas ir viens no labvēlīgākajiem laikiem elektroenerģijas ražošanai Daugavas hidroelektrostaciju kaskādē. Šogad arī ziemas mēnešos bija hidroizstrādei un termoelektrostaciju labvēlīgi apstākļi, nodrošinot konkurētspējīgas elektroenerģijas eksportu “Nord Pool” biržā.

“Latvenergo” koncernam ir sabalansēts un videi draudzīgs enerģijas ražošanas portfelis, ko galvenokārt veido hidroelektrostacijas un augsti efektīvas termoelektrostacijas.

Lielāko daļu elektroenerģijas un siltumenerģijas saražo trijās Daugavas hidroelektrostacijās (HES) un divās Rīgas termoelektrostacijās (TEC). Tāpat enerģijas izstrādi veic Liepājas ražotnēs, Aiviekstes HES, Ainažu vēja elektrostacijā (VES) un Ķeguma katlumājā. “Latvenergo” koncerna ražotnēs uzstādīto ģeneratoru kopējā elektriskā jauda ir 2 569 MWel, un tā pārsniedz 85 % no kopējās elektrostaciju uzstādītās jaudas Latvijā.

LA.lv