Latvijā
Kriminālziņas

Kā dzērājšoferis policistiem deva kukuli: naudu lika salonā 16

Foto: LETA

Prokuratūra pie kriminālatbildības saukusi vīrieti par 55 eiro kukuļdošanas mēģinājumu un 3000 eiro kukuļa piedāvājuma izteikšanu Valsts policijas darbiniekiem.

21. martā apsūdzētais, būdams 1,91 promiļu reibumā, vadīja automašīnu, kad to kādā Ādažu novadā ietilpstošā ielas krustojumā pārbaudes veikšanai apturēja policija.

Valsts amatpersonas, saņemot apsūdzētā alkohola koncentrācijas noteikšanai izelpojamā gaisā veiktās pārbaudes rezultātus, konstatēja, ka apsūdzētais izdarījis Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 149.-15 panta trešajā daļā paredzēto pārkāpumu.

Apsūdzētais vairākkārt VP darbiniekiem sniedza naudas banknotes, pirmstiesas izmeklēšanas laikā nenoskaidrotā apmērā, lūdzot nefiksēt viņa pārkāpumu un nesastādīt minēto protokolu. Valsts amatpersonas vairākkārt brīdināja apsūdzēto par šādas rīcības nepieļaujamību un paredzēto kriminālatbildību par kukuļdošanu.

Tomēr apsūdzētais neņēma vērā brīdinājumus un personiski diviem VP darbiniekiem piedāvāja kukuli – sākotnēji 300 eiro apmērā, pēc tam 3000 eiro apmērā. Minētie darbinieki nepieņēma apsūdzētā piedāvājumu. Turpinot realizēt savu noziedzīgo nodomu, kas vērsts uz kukuļdošanu, apsūdzētais atvēra dienesta automašīnas priekšējās durvis, noliekot automašīnas salonā vienu 50 eiro un vienu 5 eiro banknoti.

Par apsūdzētā izteiktajiem kukuļa piedāvājumiem un kukuļa nodošanas mēģinājumu VP darbinieki paziņoja Operatīvās vadības nodaļai, kā arī sastādīja par apsūdzētā pieļauto pārkāpumu administratīvā pārkāpuma protokolu.

Ar savām darbībām apsūdzētais izdarīja noziedzīgu nodarījumu, kas paredzēts Krimināllikuma 323. panta pirmajā daļā. Par to var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Krimināllieta nodota vienošanās kārtībā Rīgas rajona tiesai.

LA.lv