×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
23. februāris, 2016
Drukāt

Papīrā izliet laimi Latvijai: Carnikavā notiks izstāde “Papīra dvēsele”

Publicitātes foto.Publicitātes foto.

Ērika Māldere, "Sievišķības krasta līnija".

Sagaidot Latvijas simtgadi, Carnikavā turpinās izstāžu cikls “Latvijas matērija” un jau 27. februārī plkst. 14 visi interesenti aicināti uz izstādes “Papīra dvēsele” atklāšanu tautas namā “Ozolaine”, LA.lv.

Atklāšanā norisināsies arī radošās darbnīcas, kas ļaus ikvienam tuvāk pieskarties papīram kā vienai no Latvijas matērijām.

Rīkotāji aicina darbnīcās izveidot Latvijai veltītu atklātni papīra liešanas tehnikā, piedalīties gaismas tapšanā, kopīgi darinot gaismas objektu, veidot papīra maskas un tērpus, kā arī atnest savu iemīļoto prozas, dzejas vai cita veida lasāmvielu, lai pie atvērtā mikrofona dalītos fragmentos, kas sirdij ir vistuvākie.

Radoši pieskarties papīram varēs kopā ar papīrmākslas darbnīcas “Viktora vēstules” māksliniekiem, “Lampu dizaina darbnīcas” dizaineri Aigaru Lenkēviču, radošo apvienību “Dzīvotprieks” un papīra mākslinieci Diānu Gustavu.

Izstādē “Papīra dvēsele”, kas būs apskatāma līdz 14. aprīlim, savus darbus apskatei piedāvā gleznotāja Ilze Dilāne un grafiķe, dizaina māksliniece Ērika Māldere, kā arī Carnikavas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi un Carnikavas tēlotājas mākslas studijas “Triepiens” dalībnieki, kas speciāli izstādei izveidojuši darbus uz pašu lietiem papīriem.

Ilze Dilāne ir gleznotāja, kura kopš 2008. gada veido darbus papīra masas veidošanas tehnikā. Jaucot kopā dažādas krāsas un tekstūras papīra masas, top neparastas, košām krāsām piesātinātas kompozīcijas. “Papīra masas gleznošana man šķiet unikāls veids kā gleznot. Fakts, ka glezna ir papīrā, nevis uz tā, šo procesu padara vēl aizraujošāku,” atzīst māksliniece.

Savukārt Ērika Māldere izstādē piedāvās apskatīt grafikas darbu sēriju “Sievišķības krasta līnija”. Māksliniece uzskata, ka emocionālai grafiskai izteiksmei ir jārada it kā nejaušības klātbūtnes sajūta, līnijai ir jābūt veiklai, profesionālai, vieglai, precīzai, graciozai un vienreizējai kā balerīnai.

Līdz Latvijas Republikas proklamēšanas 100. gadadienai Carnikavas novada dome organizē mākslas izstāžu ciklu – triloģiju: “Latvijas matērija” (2016), “Latvijas gars” (2017) un “Latvijas sapņi” (2018). Izstāžu ciklu norisē Carnikavas novada iedzīvotāji un viesi varēs iepazīt un sajust Latvijā radītās materiālās un nemateriālās vērtības, kā arī kopīgi iezīmēt nākotnes vīzijas un sapņus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+