×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
29. augusts, 2014
Drukāt

Par “Eiropas Gada pašvaldību 2014” kļūst Jelgava, Tukums un Rundāles novads (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.

“Eiropas Gada pašvaldības 2014” titulu šogad ieguvusi Jelgavas pilsēta, Tukuma, kā arī Rundāles novads, portālu LA.lv informēja Latvijas Pašvaldību savienībā (LPS).

Konkursa uzvarētāji šogad tika noskaidroti trīs kategorijās. Lielo pilsētu kategorijā titulu ieguvusi Jelgava. Novadu konkurencē ar iedzīvotāju skaitu līdz 7000 ir uzvarējis Rundāles novads, savukārt Tukuma novads kļuvis par laureātu starp novadiem ar iedzīvotāju skaitu virs 7000.

No 11. līdz 26. augustam konkursa vērtēšanas komisija apmeklēja 14 pašvaldības, izvērtējot pašvaldības spēju nodrošināt iedzīvotāju dzīves kvalitātes aspektus, piemēram, personības attīstības veicināšanā, aptverot izglītību, fizisko labsajūtu, mobilitāti, sociālo iekļaušanu, attālināto pakalpojumu pieejamību un citus kritērijus.

Pašvaldības šogad sacentās arī vairākās citās nominācijās – “Pašvaldība izglītotam, radošam un aktīvam iedzīvotājam” ar apakšnomināciju “Pašvaldība veselam iedzīvotājam” un “Pašvaldība iedzīvotāju iesaistīšanai” ar apakšnomināciju “Pašvaldība ES vērtību un iespēju popularizēšanai”. Šajās nominācijās uzvarētājas tiks nosauktas konkursa noslēguma ceremonijā, kas 26. septembrī notiks vienā no uzvarējušajām pašvaldībām.

Noslēguma ceremonijā tiks godināts arī Eiropas Gada cilvēks. Šī titula ieguvēji daudz darba, pūļu, nesavtības un sirsnības ieguldījuši gan kultūras, gan veselīga dzīvesveida, izglītības un arīdzan iedzīvotāju iekļaušanas jomā, tā paaugstinot dzīves kvalitātes latiņu savā novadā vai pilsētā.

“Konkursa komisija pārliecinājās, ka pašvaldībās nepārtraukti notiek attīstība. Varu apgalvot, ka mūsu novadi un pilsētas ir bagātas ar entuziastiskiem cilvēkiem, kuri spēj aizraut sev līdzi citus, no kā nepārprotami iegūst visa Latvijas sabiedrība,” šā gada konkursa norisi komentē LPS priekšsēdētājs Andris Jaunsleinis.

Konkursa mērķis ir veicināt pašvaldību atbalstu iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanā, nodrošinot to iedzīvotājiem daudzveidīgas un kvalitatīvas izglītības, atpūtas un iesaistīšanās iespējas.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Diez par ko tad Jelgavai šāds gods? Par Eiropas naudas izšķērdēšanu bezjēdzīgos luksoforos un “tiltā uz nekurieni”? Vai par pilsētas autobusa biļetes cenas pacelšanu līdz 1 eiro? Par bezjēgā izrakņāto un atbaidošo dzelzceļa stacijas apkaimi?

    • Vienmēr atrodas gudri un kompetenti cilvēki komentāros, kuri labi izprot pašvaldību pārvaldes, finansējumu, attīstības un visas pārējās sistēmas un jomas. Prieks, ka starp mums ir tik daudz domājoši, analizējoši un saprotoši cilvēki)))

Draugiem Facebook Twitter Google+