×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
23. jūnijs, 2012
Drukāt

Paragvajas likumdevēji atceļ no amata prezidentu Lugo

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Paragvajas likumdevēji 22.jūnijā atcēla no amata prezidentu Fernando Lugo (attēlā), kurš apsūdzēts savu amata pienākumu nepildīšanā, jo nav atbilstoši reaģējis uz asiņainajām sadursmēm, kuras izraisīja konflikts par zemes īpašumtiesībām.

Par kreisi orientētā bijušā katoļu bīskapa atcelšanu no prezidenta amata balsoja 39 senatori. Četri senatori, kuri balsoja pret, norādījuši, ka sasteigtā impīčmenta procedūra apdraudot Paragvajas demokrātiju.

Prezidenta pienākumu pildīšana uzticēta viceprezidentam Federiko Franko, kurš jau nodevis zvērestu.

Amatā viņš atradīsies līdz 2013.gada augustam, kad vajadzēja beigties Lugo pilnvaru termiņam.

Tūlīt pēc balsojuma pie Kongresa ēkas Asunsjonā sākušās sadursmes starp aptuveni 5000 Lugo atbalstītāju un policiju.

Pats Lugo, kurš pie varas nāca 2008.gadā, pieliekot punktu 61 gadu ilgušajai partijas “Colorado” varai, paziņojis, ka pakļaujas Kongresa lēmumam, un aicinājis saglabāt mieru.

Vēl pirms Senāta balsojuma Lugo gan paziņoja, ka tas esot “parlamentārs apvērsums, kas maskēts kā likumīga procedūra”.

Tikmēr pret notikušo protestus jau izteikusi virkne Latīņamerikas valstu. Lugo atcelšanu nosodījuši ne tikai viņa tradicionālie sabiedrotie – kreiso populisti pārvaldītā Venecuēla, Nikaragva un Bolīvija, bet arī Argentīnas centriskā un Čīles labējā valdība.

“Bez jebkādām šaubām Paragvajā noticis valsts apvērsums. Tas ir nepieņemami,” paziņojusi Argentīnas prezidente Kristīna Fernandesa Kirhnere.

Likumdevēji par negaidītās impīčmenta procedūras ierosināšanu paziņoja pēc pagājušās nedēļas sadursmēm starp policiju un zemniekiem, kas bija patvaļīgi ieņēmuši kādam Lugo politiskajam oponentam piederošu zemi. Sadursmēs tika nogalināti vismaz seši policisti un 11 skvoteri.

Pirms savas ievēlēšanas Lugo solīja, ka īstenos zemes pārdali par labu 87 000 bezzemnieku ģimeņu.

Cenšoties atrisināt krīzi, Lugo atcēla no amatiem iekšlietu ministru un policijas priekšnieku. Taču viņa pozīcijas sagrīļojās, kad opozīcijā esošajai labējai partijai “Colorado” pievienojās valdošajā koalīcijā pārstāvētā Autentiskā radikāli liberālā partija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+