Kultūra
Latvijā

Pasaules uguns skulptūru čempionātā Rīgā uzvar Krievijas komanda2

Foto: Timurs Subhankulovs

Otrajā Pasaules uguns skulptūru čempionātā, kas Rīgā noslēdzās sestdien un bija viens no Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas atklāšanas pasākumiem, uzvarēja tēlnieku komanda no Krievijas – tēlnieki Rašids Sagadijevs (Rashid Sagadeev) un Tatjana Sagadijeva (Tatiana Sagadeeva) ar skulptūru “Eiropas nolaupīšana”, pavēstīja nodibinājuma “Rīga 2014” sabiedrisko attiecību programmas vadītājs Mārtiņš Drēģeris.

Viņi ieguva arī “Roberts Bosh” simpātiju balvu.

Otro vietu izcīnīja Šveice, bet trešo vietu starptautiskā žūrija piešķīra Somijai.

Čempionāts no 16. līdz 18.janvārim risinājās Ķīpsalas pludmalē pie Vanšu tilta, iekļaujoties “Rīga 2014” tematiskajā līnijā “Rīgas karnevāls”. Tā apmeklētāji varēja ne tikai vērot 12 valstu komandu darbu, bet arī paši iemēģināt roku nelielu uguns skulptūru veidošanā, sveču liešanā un svečturu gatavošanā.

Festivāla noslēgumā sestdienas vakarā visas uguns skulptūras tika aizdedzinātas, bet par īpašu noskaņu rūpējās ritma grupa “Pulsa Efekts” un ugunsžonglieri “Fire Spirit”, kā arī Igaunijas bungu grupa “Viljandi Drumlab”, kas spēlēja vienas no pasaules lielākajām bungām.

Čempionātā piedalījās mākslinieku komandas no Latvijas, ASV, Austrālijas, Francijas, Igaunijas, Lielbritānijas, Lietuvas, Krievijas, Spānijas, Somijas, Zviedrijas un Šveices. Komandu uzdevums bija izveidot koka un salmu konstrukcijas, kuru augstums un platums nedrīkstēja pārsniegt sešus metrus. Visiem čempionāta dalībniekiem skulptūru veidošanai tika nodrošināts vienāds materiālu daudzums, kā arī citi nosacījumi, radot līdzvērtīgas starta pozīcijas.

Rīgas čempionāta mākslinieciskais kurators bija Gunārs Karls Nilsens (Zviedrija), kordinators – Indeks Lehts (Igaunija), producents – Reinis Druvietis (Latvija).

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu organizē nodibinājums “Rīga 2014” sadarbībā ar valsts, pašvaldības un nevalstiskajām kultūras organizācijām, radošajām apvienībām.

No 17. līdz 19.janvārim Rīgā un tās oficiālajā partnerpilsētā Siguldā risinās plaši Eiropas kultūras galvaspilsētas gada atklāšanas pasākumi.

LA.lv