×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
7. janvāris, 2015
Drukāt

Pauls: Krievijas mūziķu pārveidotā dziesma – Jaungada joks, no kā nevajag celt ažiotāžu (16)

Kadrs no videoKadrs no video

Krievijas estrādes mākslinieku pārveidotā “Dziesma par pēdējo lapu” ir uzskatāma par vienkāršu Jaungada joku, no kura nevajag celt ažiotāžu, sacīja komponists Raimonds Pauls.

Pauls norādīja, ka šāda skaņdarba pārveidošana nav nekas jauns. Maestro atzina, ka viņa komponētās melodijas ir jau vairākkārt iepriekš dažādi pārveidotas un viņš tajā nekādu traģēdiju nesaskata.

Komponista atļauju Krievijas estrādes mākslinieki neesot prasījuši, tomēr parasti šādos gadījumos tā neesot izplatīta prakse. “Es šos māksliniekus labi pazīstu, nesaskatu šeit nekādu traģēdiju un uzskatu to par Jaungada joku,” sacīja Pauls.

Krievijas estrādes mākslinieku rīcību Pauls skaidroja ar to, ka minētā melodija ir ļoti populāra. Savukārt tiesvedību uzsākt viņš negrasoties, norādot, ka no dažādām tiesām neesot jēgas, par piemēru minot “Latvijas Krājbankas” krahā zaudētos finanšu līdzekļus.

Pauls arī uzsvēra, ka no šī notikuma nevajagot celt ažiotāžu, jo ir svarīgākas lietas, kas ir darāmas.

Pārveidotu maestro komponēto “Dziesmu par pēdējo lapu” Krievijas televīzijas “Rossija 1” Jaungada šovā izpildīja Krievijas estrādes mākslinieki – Valērija, Josifs Kobzons un Oļegs Gazmanovs. Pārveidotais skaņdarbs bija veltīts aizvadītā gada notikumiem, kad Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs izlēma minētos māksliniekus iekļaut tā dēvētajā “Melnajā sarakstā”.

Krievijas mākslinieki Jaungada šovā uzstājās izmantojot improvizētu robežšķērsošanas barjeru un dziedāja, ka no viņu “dziesmām klausītāji nepaslēpsies”.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Godājamais maestro nav nekāds lūzeris, ka daļa komentētāju. Viņš stāv pāri viesiem iespējamiem apvainojumiem, pat ja tādi tur būtu.

 2. No utainajiem neko citu nesagaidīt, kā ko šādu.

 3. Pauls vairs neatshkjir jokus no uzbraucieniem …, varbuut labi mieriigaak dziivot Paulam…

 4. Man arī šķiet, ka tas ir joks, lai varam pasmieties. Kāpēc jāapvainojas? Laikam dažiem nav humora izjūtas, tāpat kā tiem, kas vēršas pret satīristiem Francijā. Stulbums.

 5. Atkal stulba popiela… dzīvajā noteikti tikai purkšķināt prot…

 6. Mēs jau diezgan daudzus gadus dzīvojam diskursā – “Vakar Krutojs nopirdās, šodien Pauls jautri lec”. Acīmredzot Paulam tomēr patīk kreivu valūta. Tiešām – joku pilna pasaule. Apsveicu arī Ukrainu joku pasaulē!

 7. Pauls nesaprot,ka šī viņa dziesma izvēlēta,lai atriebtos tieši viņam par biznesa “Jaunais vilnis” neatbalstīšanu.Pauls pārāk naivs,ja domā,ka tas tāds joks.

  • Tikai nevajag pašai ticēt pasakai par Paula naivumu. Pauls jau gadu desmitiem “naivi” pelna miljonus no Krievijas – un ne jau ar parpalām vai vaļenkiem vai voblām , bet ar dziesmām.

 8. Joks, par ko nav jāuztraucas. Kādēļ ,,celt ažiotāžu“?

 9. Reti neparasti, saprotoši komentāri. Skatījos šo krievu koncertu un man pat ļoti patika. Viņu pašu dziesmas jau arī bija ar interesantiem vārdiem, nebaidoties pasmieties pašiem par sevi. Protams, atļauju jau nelūdza, bet Raimonda Paula dziesmu “Par pēdējo lapu” nodziedāja kolosāli, lai arī ar vienam, otram nepatīkamu tekstu. Diez vai par tādiem niekiem vajadzētu satraukties.

 10. vai liksies reiz mierā Atbildēt

  Tiesvedību sākt nav iespējams kaut vai tāpēc, ka autortiesības un copyright un visas citas neko nevar pasākt, ja darbs tiek izmantots parodijā. Vispār šīs jezgas sakarā izbrīnīja ka AKKA nezin likumus. Komediantiem nav jāmaksā naudas un nav jāsaskaņo nekas. Tas jau neattiecas uz krieviem vien, bet arī uz latviešiem un citur pasaulē. Nu un lai tak krievi dara ko grib – neviens neliek skatīties viņu tv un arī apspriest. Sīkumi.

 11. R.Pauls malacis.Dots pret dotu.

 12. Krievam jau galvenais kaifs Jūrmalā ir bijis – kaitināt latviešus. Bet Rinkēvičam, kā cīņā medz teikt, – māņu paņiemiens, proti, tagad visi domā, cik liels viņš ir patriots, un viņš mierīgi var braukt uz Maskavu apspriest kopīgu politiku: kaut kāda tilta starp rietumiem un austrumiem no Latvijas veidošanu.

 13. Nu “nekasīsies” Pauls ar krieviem, tas tak tāpat skaidrs. Sieva krieviete, meita un mazmeitas dzīvo Krievijā, kam viņam vajag tās nepatikšanas. Viņš pats jau pārāk vecs, lai ko tādu novestu līdz galam.

 14. ir tupi,bet par nāciju gan tā nevar teikt.Sevišķi par josifa nāciju.Tas ir zāģītis Raimondam par to,ka viņš aktīvi neprotestēja pret “mākslas”pārstāvju un “draugu” neielaišanu Latvijā.Bet tam nevajadzētu pievērst nekādu uzmanību,kā to pareizi dara Pauls.

Draugiem Facebook Twitter Google+