×
Mobilā versija
+3°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
19. marts, 2012
Drukāt

Pavasarī jāatgriežas pie dabas

Lasītājiem jautāju, vai viņi savā dzīvē plāno kādas pārmaiņas līdz ar pavasara atnākšanu.

 

* Žanis Grīnbergs Kuldīgā jau no paša pavasara sākuma pārcelsies uz vasarnīcu Ventas krastā. Tur viņš rūpēsies par ābeļdārzu, audzēs ogas un dārzeņus. Kopā ar sievu viņi iekārtojuši arī siltumnīcu, kur jau šonedēļ iesēs salātus un redīsus. Turpretī vēl vēsajos pavasara vakaros pēc dārza darbos pavadītas dienas senioru pāris sildīsies pie kamīna.

* Ilga Zemīte Raganā: “Jāsagaida saule, lai dārzā var izaudzēt kaut ko jaunu un vēl nebijušu. Esmu jau pasūtījusi sēklas un šogad mēģināšu izaudzēt jaunu divkrāsainu biešu šķirni. Šīs bietes varot ēst ne tikai vārītas, bet arī svaigas. Otrs eksperiments manā dārzā būs zemenes, kuru stīgas derīgas gardu un veselīgu salātu pagatavošanai.”

* Dzidra Ogrē vismaz stundu dienā svaigā gaisā pavada cauru gadu, tomēr ar nepacietību gaida pavasari, kad varēs pa īstam atgriezties pie dabas un āra darbiem. “Visvairāk pavasarī priecājos par siltajiem un uzmundrinošajiem saules stariem, bet spēku gūšu, ierokot rokas zemē,” viņa stāsta.

* Mārīte Rīgā šopavasar nolēmusi cīnīties ar lieko svaru. Tālab viņa atteiksies no baltmaizes un treknas gaļas, bet vairāk ēdīs dārzeņus un visdažādākos zaļumus. Dažu labu jaunu veselīgu un diētisku recepti viņa jau iemācījusies no “Latvijas Avīzē” publicētajām un cer, ka tādu laikrakstā būs arvien vairāk.

* Elga Lakševica Ventspilī, pavasarim sākoties, centīsies dārzā izaudzēt pēc iespējas vairāk skaistu ziedu. Zemi viņa mantojusi no tēva un gan sev par prieku, gan arī viņam par godu arvien cenšas to uzturēt sakoptu un krāšņu.

* Ojāram Kaplim līdz ar pavasara atnākšanu atsāksies zvejas sezona. Līdzko ledus atkāpsies, zivis viņš ķers divos piemājas dīķos. Kā ik gadu, pavasarī būs jāatsāk rūpēties arī par dārzu un siltumnīcu. Turpretī viņa dzīvesbiedre, gaidot siltāku laiku, jau iegādājusi neskaitāmu puķu sīpolus un sēklas.

* Modris Rīgā plāno pavasarī pabeigt sava dzīvokļa remontu un siltākam laikam ielikt tajā arī jaunus logus. “Ceru, ka tas ļaus nākamajā ziemā krietni ietaupīt uz apkuri, jo šogad pa veco logu šķirbām vējš zēģelē tik ļoti, ka istabu gandrīz nevarēju piesildīt,” viņš saka.

* Laima Graumane Limbažos iesaistījusies pilsētas pensionāru biedrībā un gaida, ka pavasarī kopā ar citiem biedrības aktīvistiem varēs apceļot Latviju, dodoties ekskursijās uz dažādām ievērojamām vietām.

* Mārtiņš Liepiņš Tukuma novadā apņēmies arvien vairāk savu novadnieku, kuriem ir garš laiks, ieinteresēt šaha spēlē. “Prātu vajag vingrināt. Ja nevingrina prātu, tas pārstāj darboties. Turklāt, ja zina šaha cīņas noslēpumus, tas top ļoti aizraujošs,” teic M. Liepiņš.

* Vija Māra Vanaga Jūrmalā pavasarī plāno aiziet no darba un izbaudīt brīvo laiku pensijā. “Esmu apņēmusies ik rītu ar velosipēdu aizbraukt līdz jūrai un, tiklīdz ūdens tajā būs pietiekami silts, arī nopeldēties,” viņa stāsta. “Vēl ar prieku raugos, kā Latvijā atgriežas arvien vairāk gājputnu un plānoju tos vērot aizbraukt arī uz skatu torni pie Kaņiera ezera.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+