Reklāmraksti

Pazīmes, kas liecina, ka dzimumzīme jāparāda dermatologam0

Publicitātes foto

Runājot par ādas veselību, viens no ieteikumiem, ko ārsti nebeidz atkārtot, ir nepieciešamība uzraudzīt savas dzimumzīmes, regulāri tās apskatīt un novērtēt. Tas nepieciešams tāpēc, lai savlaicīgi pamanītu kādas aizdomīgas pārmaiņas un vērstos pie dermatologa. Dermatologs būtu pēc iespējas ātri jāapmeklē ikvienā no tālāk minētajiem gadījumiem, kas attiecas uz vienu vai vairākām dzimumzīmēm.

Dzimumzīme strauji kļuvusi lielāka

Viena no aizdomīgajām pazīmēm, ko nevajadzētu ignorēt, ir tā, ka dzimumzīme īsā laika posmā ir palikusi lielāka. Ilgākā laika posmā dzimumzīmes var nedaudz mainīt savu izmēru, bet, ja tas notiek strauji, tad ir iemesls bažīties. Labāk pieteikt vizīti pie dermatologa un veikt detalizētākas pārbaudes, lai izslēgtu nevēlamus scenārijus.

Tai nav vienmērīgas malas

Veselīgai dzimumzīmei ir jābūt ar labi redzamām un simetriskām malām. Ja dzimumzīmes izskats ir mainījies, tās malas palikušas izplūdušas, vienā pusē ir labāk redzamas nekā otrā, tad arī šī ir viena no pazīmēm, kuras dēļ dzimumzīmi noteikti nepieciešams pārbaudīt pie dermatologa.

Dzimumzīme ir vairāk nekā divās krāsās

Vesela dzimumzīme ir vienā vai divās krāsās. Ja dzimumzīmi veido vairāk krāsu, to labāk parādīt dermatologam, kurš veiks dermatoskopiju un vajadzības gadījumā nozīmēs vēl citas pārbaudes, kas ļaus noskaidrot, vai tas nav ļaundabīgs veidojums.

Tās virsma asiņo, mitro, zvīņojas

Nekad nevajadzētu ignorēt tādas pazīmes kā dzimumzīmes asiņošana, zvīņošanās, kreveles uz tās, mitrošana un citas aizdomīgas izpausmes. Ja kaut ko no tā visa pamanāt uz savas dzimumzīmes, tad jāveic pārbaudes, lai uzzinātu, kāpēc radušies šādi simptomi un kā rīkoties tālāk.

Dzimumzīme ir tikusi traumēta

Dažāda veida traumas ir viens no biežiem iemesliem, kāpēc dzimumzīmē sākas nelabvēlīgas pārmaiņas un pat attīstās tāda slimība kā melanoma. Ja dzimumzīme tikusi traumēta, tā ir jāparāda ārstam un kopīgi jālemj par tālāko rīcību.

Visbiežāk dzimumzīmes tiek traumētas darba pienākumu laikā, arī skaistumkopšanas procedūru laikā. Tāpat zināmu kaitējumu dzimumzīmei var radīt ciešs apģērbs, kas beržas gar tās virsmu. Ja dzimumzīme atrodas vietā, kur to ir viegli traumēt, var lemt par tās likvidēšanu, lai izvairītos no iespējamās traumēšanas.

Dzimumzīmes ieteicams pārbaudīt arī pēc vasaras
Profilakses nolūkos dermatologs būtu jāapmeklē arī pēc vasaras, lai pārliecinātos, ka aktīvā sauļošanās sezona nav atstājusi kādas nevēlamas sekas.

Dermatologs novērtēs dzimumzīmju stāvokli, aizdomu gadījumā pārbaudīs tās ar dermatoskopijas metodi, kas ļauj dzimumzīmes virsmu apskatīt daudzkārtējā palielinājumā. Šāda vizīte sniegs sirdsmieru, ka ar ādas veselību viss ir kārtībā. Piesakieties pie dermatologa jau tagad, lai pārbaudītu savas dzimumzīmes: http://eraesthetic.lv/pakalpojumi/dermatologa-konsultacijas-riga.

Vizītei pie dermatologa nevajadzētu sagādāt nekādas reizes, jo apskate nav sāpīga, āda un dzimumzīmes tiek novērtētas vizuāli, arī dermatoskopija ir tikai īpašas palielināmās ierīces novietošana virs dzimumzīmes. Tas nav nepatīkami vai sāpīgi. Tāpat pie dermatologa arī varat pārrunāt jautājumus par savas ādas kopšanu, tai piemērotākajiem līdzekļiem. Īpaši noderīgi tas būs tiem, kuriem ir jutīga un kaprīza āda, kuri cīnās ar problemātisku sejas ādu.

LA.lv
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
Praktiski padomi, kā atbrīvoties no putekļu ērcītēm
6 dienas
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
Kā iekārtot bērnistabu, kas kalpotu ilgtermiņā?
6 dienas
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
Oktobrī divās Latvijas pilsētās notiks “EHR Krievu Hiti” ballītes
8. oktobris, 2019

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IE
Ināra Egle
Latvijā
Pašvaldības reformas pārskatīšanas maiss vaļā: kāds liktenis sagaida Saulkrastus?
25 minūtes
LE
LETA
Dabā
Ceturtdien gaidāms apmācies un mitrs laiks
51 minūtes
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: Kā budžets, tā protesti…
1 stunda
IS
Ilmārs Stūriška
Sports
Dāvinājuma un fiktīvi līgumi – skandālu ēnā noris LFF ārkārtas kongress
1 stunda
SD
Sandra Dieziņa
Ekonomika
Kāpēc apstrādes rūpniecība buksē
1 stunda