×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
10. jūnijs, 2014
Drukāt

Pedvālē Jāņus svinēs ar krāšņu ugunsskulptūru izrādi “Čuguna vainags”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejā turpinās starptautisks tēlniecības simpozijs “Čuguns. Akmens”, un 11. jūnijā visas dienas garumā tiks kausēts un liets čuguns, radot četras jaunas skulptūras, portālam LA.lv paziņoja simpozija kuratore Laura Miglone.

Pēc vairāku nedēļu gatavošanās – skulptūru metu un formu veidošanas – 7. jūnijā tika izkausētas un izlietas trīs tonnas čuguna materiāla, radot piecas monumentālas skulptūras. 11. jūnijā čuguna liešanas svētki Pedvālē turpināsies. Visas dienas garumā notiks čuguna kausēšana un liešana, radot vēl četrus mākslas darbus, katram no tiem izmantojot apmēram tonnu izkausētā metāla.

Darbu svinīga atklāšana notiks 20. jūnijā, un tā ievadīs 7. Starptautisko laikmetīgās čuguna mākslas konferenci “Savienošanās: dzelzs mākslā, rituālā un ainavā”, kura ilgs no 20. līdz 24. jūnijam. Konferences dalībniekiem būs iespēja apmeklēt lekcijas un paneļdiskusijas par tēlniecību un čuguna kausēšanu, Latvijas vēsturi, kultūru un kultūrvēsturisko mantojumu, kā arī vērot dažādus paraugdemonstrējumus un gūt praktisku pieredzi čuguna mākslas darbu izveidē.

Čugunam veltītie pasākumi Pedvālē kulmināciju piedzīvos Jāņu naktī ar krāšņu čuguna kausēšanas performanču un ugunsskulptūru izrādi “Čuguna vainags” visas nakts garumā.

Čuguna mākslas kustība aizsākās ASV pagājušā gadsimta piecdesmitajos gados, radot iespēju māksliniekiem ar salīdzinoši lētiem un vienkāršiem līdzekļiem veidot metāla skulptūras. Ar laiku čuguns tēlniecībā tika izmantots arvien plašāk un daudzpusīgāk, tika organizēti vērienīgi simpoziji, semināri un darbnīcas. Kopš 1988. gada ASV un vēlāk arī citur pasaulē notiek čuguna tehnoloģijai un estētikai veltītas konferences. ASV izplatītā čuguna skulptūru liešana ir arī performatīvs process, un tā laikā ir iespējams vērot vizuāli krāšņu un iespaidīgu liesmu, dzirksteļu un plūstoša metāla izrādi, kā arī jaunu mākslas darbu rašanos šī procesa rezultātā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+