×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
20. oktobris, 2015
Drukāt

Pie Nigērijas krastiem nolaupīti divi Lietuvas un divi Ukrainas jūrnieki

Foto - riomarpescadores.comFoto - riomarpescadores.com

Pie Nigērijas krastiem nolaupīti divi Lietuvas un divi Ukrainas jūrnieki, otrdien paziņojusi Lietuvas valdība.

Uzbrukums Bahamu salās reģistrētam kuģim ar Komoru salu karogu noticis pirmdien Nigērijas Porthārkortas ostas tuvumā. Četri apkalpes locekļi aizvesti nezināmā virzienā. Lietuvas Ārlietu ministrija uztur sakarus ar uzņēmumu, kas pieņēmis jūrniekus darbā. Tā sazinājusies arī ar kuģa apkalpi. Saskaņā ar saņemto informāciju šobrīd kuģī palikušajiem apkalpes locekļiem briesmas nedraud.

Lietuvas valdība izveidojusi darba grupu, kas centīsies noskaidrot jūrnieku nolaupīšanas apstākļus un gādāt par viņu atbrīvošanu. Darba grupu vada valdības kanclera pirmais vietnieks Rimants Vaitkus, tajā iekļauti Ģenerālprokuratūras, Aizsardzības ministrijas, valdības kancelejas, Satiksmes, Veselības aizsardzības, Iekšlietu un Ārlietu ministriju, kā arī Valsts drošības departamenta pārstāvji.

Kā žurnālistiem pastāstījis Vaitkus, nolaupītāji vēl nav sazinājušies nedz ar kuģa īpašniekiem, nedz varas iestādēm, lai izvirzītu prasības attiecībā uz jūrnieku atbrīvošanu.

Kuģī joprojām atrodas 14 Lietuvas pilsoņi, un tas atstājis Nigērijas piekrasti.

Pēc neoficiālas ziņu aģentūras ELTA informācijas, jūrnieki nolaupīti no 1982.gadā būvētā refrižeratorkuģa “Solarte”.

Vaitkus norādījis, ka darba grupa mēģina sazināties ar nolaupīto jūrnieku tuviniekiem un nomierināt viņus.
Pēc viņa teiktā, Lietuva uztur kontaktus ar vēstniecību Ēģiptē un ar Ukrainas valdību, kurai Nigērijā ir diplomātiskā pārstāvniecība.

Šis nav pirmais gadījums, kad pie Āfrikas krastiem nolaupīti Lietuvas jūrnieki. 2009.gada augusta sākumā bruņoti uzbrucēji Nigērijas piekrastē saņēma gūstā piecus Lietuvas refrižeratorkuģa “Saturnas” jūrniekus un desmit dienas vēlāk atbrīvoja viņus.

2010.gada maija vidū Kamerūnas piekrastē pirāti nolaupīja Lietuvas kuģa “Argo” kapteini, kas tika atbrīvots pusotru mēnesi vēlāk.

Abos gadījumos Lietuvas amatpersonas atteicās sniegt informāciju, par to, kā panākta viņu atbrīvošana.
Tā paša gada jūlija sākumā Nigēras upes deltā no kravas kuģa “BBC Polonia” ar Antigvas un Barbudas karogu tika nolaupīti 12 ārvalstu jūrnieki, tai skaitā viens Latvijas valstspiederīgais un viens Lietuvas pilsonis. Par viņu atbrīvošanu divas dienas vēlāk paziņoja Nigērijas armija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+