Uncategorized

Piebalgs: Ir bezatbildīgi runāt par referendumu eiro ieviešanai 0

Foto – LETA

Politiķiem runāt par referendumu saistībā ar eiro ieviešanu Latvijā ir bezatbildīgi, uzskata Eiropas Savienības (ES) attīstības komisārs Andris Piebalgs.

Viņš uzsver, ka iestājoties Eiropas Savienībā Latvijā uzņēmās saistības iestāties arī eirozonā. “Vienīgais, ko neteicām, kurā mirklī,” intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja Piebalgs.

Viņš uzsver, ka tā vietā, lai runātu par referendumu, būtu jāskaidro cilvēkiem, kādi ir labumi, ja Latvija iestājas eirozonā pēc iespējas ātrāk. Piebalgs norāda, ka 70% Latvijas eksporta ir uz eirozonas valstīm, līdz ar to esot eirozonā Latvija ir atraktīvāka eksportam, gan ekonomiskajai izaugsmei. Tāpat esot eirozonā nebūtu jāmaina nauda ceļojot, kā arī varētu labāk salīdzināt cenas, spiežot uzņēmējus samazinātu cenas daudzās sfērās.

“Latvieši vienmēr ir nedaudz skeptiski,” sacīja Piebalgs, komentējot Latvijas iedzīvotāju mazo atbalstu eiro ieviešanai no 2014.gada 1.janvāra.

Kā ziņots, sabiedriskās domas pētījumu aģentūras SKDS 2012.gada augusta mēneša aptauja liecinot, ka pāreju no lata uz eiro augusta mēnesī neatbalstīja 59% Latvijas iedzīvotāju. Turklāt tikai 3% iedzīvotāju šādu pāreju atbalstīja pilnībā.

Saeima vakar noraidīja Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) frakcijas deputātu iesniegto likumprojektu “Par eiro ieviešanas termiņu”, kurš paredzēja, ka eiro ieviešanas termiņu noteiktu Saeima, nevis valdība un tas būs izlemjams tautas nobalsošanā.

LA.lv