Mobilā versija
+2.7°C
Īrisa, Irīda, Airisa
Sestdiena, 22. oktobris, 2016
2. novembris, 2015
Drukāt

Pieci atklājumi, bez kuriem pasaule būtu citāda (2)

1. Vēl aizvien ir ko atklāt!

1no6
Publicitātes fotoPublicitātes foto

Publicitātes foto
Televīzijas kanāls “National Geographic” svētdienās, plkst. 21:30, sākot no 8. novembra sāks demonstrēt raidījumu ciklu “Atklājums”, kurā iepazīstinās ar neatlaidīgiem pētniekiem, kas meklē iespējas, kā atrisināt akūtas problēmas – izstrādāt vakcīnu pret Ebolas vīrusu, atrast iespēju, kā apturēt smadzeņu krampjus vai uziet jaunu metodi, kā savākt ūdeni Āfrikas ciematam, ko nopostījis sausums.

Galvenā doma ikvienā cikla sērijā ir pārliecība – atraisot talantīgu cilvēku radošo potenciālu, iespējams panākt revolucionāras pārmaiņas. Lai gan pasaulei draud daudzi izaicinājumi, modernā zinātne un tehnoloģijas spēj un tiks galā ar šiem izaicinājumiem. Kad cilvēki liek savai iztēlei strādāt, viss ir iespējams.

Cilvēce vēstures gaitā ir piedzīvojusi daudz un dažādu atklājumu, taču ir vairāki izgudrojumi, kas kardināli mainīja cilvēces attīstību – bez šiem izgudrojumiem mūsu dzīve šodien nebūtu tāda, kāda tā ir. Rīgas Tehniskās universitātes zinātņu prorektors Tālis Juhna nosauca piecus, viņaprāt, visu laiku nozīmīgākos izgudrojumus.

 1. Vēl aizvien ir ko atklāt!
 2. Ūdensklozeta tualete
 3. Dzeramā ūdens dezinfekcija
 4. Antibiotikas
 5. Dators
 6. DNS atklāšana

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. sanāk , ka elektrības atklāšana ir maz nozīmīgs fakts un uz to podu variet iet tumsā un ūdeni liet podā ar krūzīti..

 2. 1. sarakstinsh sviestains

  2. zhurnaalisti putrojas starp atklaajumiem un izgudrojumiem. Taas ir dazhaadas lietas.

  3. tas prorektors juhna arii putrojas starp atklaajumiem un izgudrojumiem. Kaa taads var universitaati vadiit?

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+