×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
27. maijs, 2016
Drukāt

Ko rakstīja avīzes pirms 100 gadiem – 1916. gada 27. maijā

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

“Baltija”

Rīgas namu īpašnieki bija iesnieguši Rīgas hipotēku biedrībai lūgumu ievērot viņu grūtos apstākļus un dot viņiem kādus atvieglinājumus aizņemto kapitālu nomazināšanā un procentu nomaksāšanā. Biedrības pilnā sapulce 18. maijā nolēmuse, ka pēc iespējas jāatturas no nekustamu īpašumu pārdošanas līdz grūto apstākļu beigām. Sapulce ir mierā, ka valde uz laiku pārtrauc maksājumu piedzīšanu, bet jautājuma nokārtošanu atsevišķos gadījumos atstāj valdei kopā ar revīzijas komisiju.

 

“Rīgas Ziņas”

Nelaimes gadījums. 25. maijā ap pulksten pusastoņiem pievakarē kāds jauns vīrietis brauca ar velosipēdu pa Aleksandra ielu. Elizabetes ielas stūrī viņam nezin kā misējās un viņš nokrita no velosipēda. Tajā brīdī pa Aleksandra ielu brauca kāds automobilis un uzbrauca viņam ar vienu priekšas skrituli virsū, ievainojot viņu tik grūti, ka viņš palika uz vietas bez samaņas guļam. Nelaimīgo aizveda uz 1. pilsētas slimnīcu, kur to izzināja par kādu Lavrentiju Tiškeviču. Viņam ievainota visa miesa tik vārīgi, ka viņa dzīvība atrodas briesmās.

Organizācijas komiteja ar šo paziņo atklātībai un sevišķi komponistiem, kuri piedalījās pie kara maršu un kara dziesmu konkursa, ka no 16 iesūtītiem maršiem pirmo godalgu izpelnījās “Toržestvennij marš”, otro godalgu – “Bēru maršs”. Kuverus uzplēšot, izrādījās, ka pirmā godalgotā marša autors ir Straumes Jānis un otrā – kara kapelmeistars Burhards. Kā lietpratēji pie iesūtīto maršu godalgu izspriešanas bij uzaicināti: brīvmākslinieki Nik. Alunāns un Juris Jurjāns, kapelmeistari guberņas sekr[etārs] Kūmiņš un Valle.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+