Sports
Citi sporta veidi

Pistoriuss cietumā sakaujas cīņā par publisko telefonu un gūst savainojumu 16

Foto – LETA/AFP

Paraolimpiskais sprinteris Oskars Pistoriuss cietumā cīņā par publisko telefonu guvis savainojumu, otrdien paziņoja Dienvidāfrikas Republikas (DĀR) varasiestādes.

Incidents noticis pagājušajā trešdienā, kad Pistoriuss, kuram ir amputētas abas kājas, sakāvies ar citu ieslodzīto. Kā vēsta DĀR mediji, cietuma iemītniekus sadusmojušas Pistoriusa garās telefonsarunas.

Kā vēstīts, novembrī Pistoriusam par draudzenes slepkavību piemērotais ieslodzījuma termiņš tika vairāk nekā divkāršots. DĀR tiesa pašlaik 31 gadu vecajam Pistorisuam piesprieda 13 gadu un piecu mēnešu cietumsodu. Iepriekšējāis sportista soda mērs bija pieci gadi, tomēr tas tika pārsūdzēts.

Oriģināli tiesa Pistoriusam piektdien piesprieda 15 gadus cietumā, taču no tā atskaitīja jau izciesto laiku.

Cietumsods sprinterim piešķirts par savas draudzenes Rīvas Stīnkempas noslepkavošanu.

Sākotnēji Pistoriusam 2014.gadā tika piespriests piecu gadu cietumsods, jo atlēts tika atzīts par vainīgu slepkavībā bez iepriekšēja nodoma. Cietumā viņš devās 2014.gada 21.oktobrī, taču jau nākamā gada 19.oktobrī viņš tika atbrīvots un sods aizstāts ar mājas arestu. Tomēr prokuratūra iesniedza apelāciju iepriekš piešķirtajam sodam, ko DĀR Augstākās tiesas Apelācijas komisija apmierināja, atzīstot Pistoriusu par vainīgu slepkavībā.

Savukārt Pistoriuss pēc tam ar apelāciju vērsās Konstitucionālajā tiesā, apstrīdot Apelāciju komisijas pieņemto lēmumu, tomēr par “protēžu skrējēju” dēvētā sportista prasība tika noraidīta un šī lieta tika izskatīta atkārtoti.

Saistītie raksti

Pistoriuss tika apsūdzēts savas draudzenes Stīnkempas nošaušanā viņa mājā Pretorijā Svētā Valentīna dienā 2013.gada 14.februārī. Iepriekš Pistoriuss tiesā vairākas reizes izteicās, ka veicis šāvienus cauri vannas istabas durvīm, kur slēpās viņa draudzene, jo bijis “šausmīgi nobijies”, ka kāds caur atvērtu logu ielauzies viņa greznajā mājā.

Pistoriuss, kurš skriešanai izmantoja īpašas protēzes, 2012.gada vasarā piedalījās Londonas Olimpiādē. DĀR sportists kļuva par pirmo cilvēku ar invaliditāti spēļu vēsturē, kurš sacenties ar pasaules labākajiem atlētiem.

LA.lv