Uncategorized

Plūdi šogad varētu būt pamatīgi un ilgstoši 16

LETA

Nav izslēgts, ka pali šogad būs pamatīgi un ilgstoši, aģentūrai LETA pieļāva Daugavpils pilsētas domes civilās aizsardzības speciālists Vladislavs Ruskuls.

 

Sniega segas biezums gan tepat Latvijā, gan arī Baltkrievijā ir ievērojams, tādēļ, strauji iestājoties siltākam laikam, pamatīgu palu iespējamība nav izslēgta. Savukārt zemais ūdens līmenis upē var nopietni apgrūtināt ledus iešanu un izraisīt strauju ūdens līmeņa celšanos ledus sastrēgumu vietās, skaidroja Ruskuls.

Patlaban ūdens līmenis Daugavā pie Daugavpils ir tikai 88 centimetri un turpina kristies.

Savukārt lielāka skaidrība par šā gada paliem būšot tad, kad tiks saņemta to prognoze, uzsvēra civilās aizsardzības speciālists.

Arī Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra mājaslapā izvietotā pavasara palu prognoze liecina, ka palu maksimālie ūdens līmeņi un caurplūdumi lielā mērā būs atkarīgi no pavasara procesa attīstības straujuma un nokrišņu daudzuma martā un aprīlī.

Tuvojoties palu laikam, plūdu apdraudētajās pašvaldībās ir izstrādāti palu laika pasākumu plāni, sarūpēts viss nepieciešamais materiāli tehniskais nodrošinājums, kā arī noteiktas iedzīvotāju izmitināšanas vietas plūdu gadījumam. Pienācīgi sagatavojušies palu laikam ir arī visi atbildīgie dienesti.

Pēdējos gados situācija Daugavā pie Daugavpils nav bijusi pārāk draudīga – lielākais ūdens līmenis bijis nedaudz pāri septiņiem metriem. Savukārt pagājušā gadsimta 50.gados ūdens līmenis upē pilsētas robežās ir bijis pat pāri deviņiem metriem.

Kritiskais ūdens līmenis Daugavā pie Daugavpils ir septiņi metri.

LA.lv