×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
8. jūnijs, 2012
Drukāt

Politologs: Neiestāšanās eirozonā radītu jautājumu par Dombrovska leģitimitāti

Foto - LETAFoto - LETA

Ministru prezidenta Valda Dombrovska (V) un Latvijas lielais izaicinājums ir iestāšanās eirozonā 2014.gadā un, ja premjeram to neizdosies panākt, tad tas būs liels trieciens viņa politikai un radīsies jautājums, kur Dombrovskis smelsies leģitimitāti, intervijā aģentūrai LETA sacīja politologs Ivars Ijabs.

“Dombrovska valdība ir stabila, tāpēc, ka kopš 2009.gada, kad viņš sāka vadīt Ministru kabinetu, mēs neesam redzējuši nevienu nopietnu alternatīvu, kurš gribētu iesēsties valdības vadītāja krēslā. Ļoti daudziem dažādu iemeslu dēļ varbūt ir iebildumi pret Dombrovski, bet es nedomāju, ka šajā Saeimas sasaukumā ir iespējams savākt vairākumu par kādu citu kandidātu,” uzsvēra politologs.

Dombrovska un Latvijas lielais izaicinājums ir Latvijas iestāšanās eirozonā 2014.gadā. “Mēs visi sapņojam par pievienošanos eiro kopš kāda 2003.gada, kad lats tika piesaistīts eiro. Ja mēs netiksim eirozonā, tad tas būtu liels personisks trieciens Dombrovskim, gan viņa saimnieciskās politikas aizstāvjiem,” akcentēja Ijabs.

Ja Frankfurte vai Brisele pateiks, ka Latvija neatbilst kritērijiem, tad Dombrovskim un viņa politiskajām aprindām būtu ļoti grūti stāstīt: “jūs tur strādājiet un gan jau ka mēs kaut kad iestāsimies,” skaidroja politologs.

Domstarpības var izraisīt arī jautājums par nākamā gada budžeta pieņemšanu. “Nesaskaņas ir iespējamas un visas šantāžas ir normāla parlamentārā politika. Neskatoties uz to, es domāju, ka arī “olšteinieši”, spriežot pēc viņu līdzšinējās darbības, nav tik neprognozējami, lai, piemēram, aizietu kopā ar Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) vai apvienību “Saskaņas centrs”,” vaicāts par neatkarīgo deputātu ietekmi uz valdības stabilitāti atbildēja Ijabs.

Viņš norādīja, ka “kaut kādi situācijas attīstības varianti ir iespējami. Ir iespējams veidot īpaša veida attiecības ar ZZS, ka ministri tiek pamainīti, ja tie kādam nepatīk. Taču līdz izšķirsies jautājums par Latviju eirozonā, valdība ir pietiekoši stabila.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+