×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
8. jūnijs, 2016
Drukāt

Prezidents un premjers: Belēvičam jāsniedz skaidrojums (11)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) sagaida, ka veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS) sniegs nepārprotams skaidrojums sabiedrībai, lai kliedētu plašsaziņas līdzekļos paustās bažas, ka viņam valsts slimnīcā, iespējams, veikta ķirurģiska operācija, apejot ierasto kārtību.

Kā šodien pēc tikšanās ar Vējoni norādīja Kučinskis, viņš ir prasījis Belēvičam skaidrojumu par izskanējušajām ziņām un ministrs sacījis, ka izmantojis privātās klīnikas pakalpojumus. Pēc Kučinska atstāstītā, Belēvičs valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus neizmantojot principā.

Kā uzsvēra premjers, ja ir notikusi Belēviča apmelošana, tad viņa paša rokās ir atspēkot šos apmelojumus, piemēram, sasaucot preses konferenci. Kučinskis gan uzsvēra, ka pagaidām ir pieņēmis Belēviča paskaidrojumus, un viņam neesot pamata tiem neticēt. “Nevaru iedomāties, ka kāds no valdības ministriem melotu,” piebilda premjers.

Vienlaikus valdības vadītājs sacīja, ka izmeklēšanu nevar izslēgt, tāpēc viņš aizvien gaida skaidru Belēviča pozīciju un pierādījumus.

Arī Vējonis pēc tikšanās ar Kučinski sacīja, ka Belēvičam par izskanējušajām ziņām ir jāsniedz sabiedrībai paskaidrojumi un skaidras atbildes. Ja plašsaziņas līdzekļos paustās bažas ir pamatotas, tas nav pieņemami, sacīja prezidents.

Jau vēstīts, ka “Latvijas Avīze” (LA) trešdien vēsta, ka Belēvičs, kurš apņēmies ieguldīt pūles, lai mazinātu garās rindas uz valsts nodrošinātajiem veselības aprūpes pakalpojumiem, šā gada maijā Latvijas Onkoloģijas centrā (LOC), iespējams, apgājis rindu, lai viņam tiktu veikta maznozīmīga ķirurģiska operācija. Pats ministrs tikmēr izvairās atbildēt uz jautājumiem par viņa ārstēšanos LOC.

Maija beigās LA saņēmusi anonīmu e-pasta vēstuli no personas, kas apgalvojusi, ka ir LOC ārsts un pirms dažām dienām slimnīcā ieradies Belēvičs. Ministrs esot vēlējies, lai viņam veic operāciju, kādu par maksu varētu veikt arī privātklīnikās, turklāt šīs operācijas neveikšana nekādas ļaundabīgas sekas neizraisītu, e-pastā apgalvojis anonīmais ziņotājs.

Sastopot Belēviču klātienē Ministru kabineta gaitenī, viņš žurnālistei apstiprinājis, ka ir ticis operēts un nodemonstrējis divus no maka izvilktus “acīmredzami speciāli sagatavotus čekus”. Tiesa, tie abi izrādījušies Ādažu privātslimnīcas čeki, savukārt uz jautājumus par LOC apmeklējumu ministrs attraucis, ka pēdējās dienās esot operēts divas reizes, bet savu veselības stāvokli nekomentēšot. Uz jautājumu, kā izdevies panākt operēšanu bez rindas, Belēvičs vairs neesot atbildējis, aizcērtot valdības sēžu zāles durvis.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. PIETIEK tēlot "svēto govi" glumā lapsa Atbildēt

  Ir sacīts: “Lai pirmais savu akmeni met tas, kurš PATS ir bez grēka!”
  .
  Un, arī: “PIRMS meklēt skabargas CITU acīs – būtu pat ļoti lietderīgi, ja ne gluži pašsaprotami obligāti, pacensties tikt jēgā ar baļķiem SAVĀ privātajā redzoklī!”

  =======

  Tūlīt pēc Zolitūdes traģēdijas w-bedres pietiek.com īpašniece un pieķēzītāja lato lapsa par 1000 latiem (1420 euro) notirgoja savus “mediju treniņa” jeb “konsultāciju” pakalpojumus “maxima” vadības locekļiem, lai palīdzētu tiem sagatavoties iespējami “optimālākai” komunikācijai ar masu informācijas līdzekļu pārstāvjiem.
  .
  Informācija par šo maitēdājas lapsas kārtējo necilvēcīgo alkatību un šīs divkosīgās izdzimtenes nepārvaramo iedzīvošanās kāri pat uz bojā gājušu cilvēku dzīvību rēķina ir brīvi pieejama visiem interesentiem, t.sk. izmantojot “Google” meklētāju. Kā zināms, PATIESĪBU noslēpt NAV iespējams. Pat nožēlojami gļēvai lapsai tas “nespīd”.
  .
  tev jūdasa grašu asinsnauda nesmird kārtējo reizi, pseido “žurnāliste” lapsa?

 2. Vai tie, kas te komentos pūš Belēviča stabulē bija klāt, visu redzēja un tagad var droši apgalvot, ka viņš tiešām tiek apmelots??? Tos čekus jau nav nekādu problēmu uztaisīt un arī ar mediķiem visu sarunāt. It sevišķi, ja tu esi veselības ministrs.
  Tikai paša Belēviča godīgumu gan var apšaubīt ar konkrētiem pierādījumiem. Kad viņš sava dēla biznesa interesēs bīdīja cauri izmaiņas MK noteikumos, kas aizliedz Latvijas iedzīvotājiem saņemt sūtījumos zāles no ārpus Eiropas Savienības esošajām valstīm, viņš ministriem šo izmaiņu anotācijā bija rakstījis, ka izmaiņas šajos noteikumos vareni uzlabošot zāļu pieejamību un zāles kļūšot lētākas un tā tālāk. Ministri, protams, nepētīja visas tās daudzlappušu izmaiņas, bet uzticējās anotācijai un nobalsoja par šīm izmaiņām kopumā. Vai tie nav visīstākie meli??? Un šos pašus melus viņš atkārtoja c-hepatīta biedrībai. Bet šodien c-hepatīta slimnieki ir izmisumā, jo valsts viņus visus ar zālēm nespēj nodrošināt, bet paši viņi par normālu cenu zāles no ārienes arī nevar saņemt. Vēl paliek tikai Belēviča dēla aptieka, kur šīs zāles var pasūtīt par vairākiem desmitiem tūkstošu eiro. Tādas nu ir tās “godīgā” Belēviča rūpes par tautu.

  • Vai tie daži lētticīgie pamuļķi, kas vēl joprojām kā totāli nozombēti lumpeņi pūš pseido “žurnālistu” klačubābu un apmelotāju lapsas un jančevskas stabulē, paši bija klāt, visu redzēja un tagad var droši apgalvot, ka Belēvičs patiešām NEtiek apmelots???

   Cita starpā – turpmākai zināšanai un konsekventai respektēšanai:

   Šajā pašreizējā “tiesiskajā valstī” spēkā esošā likumdošana paredz, ka pierādīšanas pienākums ir tam, kurš jebko apgalvo (konkrētajā gadījumā – pseido “žurnālistiem” apmelotājiem lapsai un jančevskai) – NEVIS tam (konkrētajā gadījumā Belēvičam), no kura tiek pieprasīta attaisnošanās par apmelotāju samurgotiem NEESOŠIEM “pārkāpumiem”.

   Ir sacīts: “LIKUMA nezināšana neatbrīvo no ATBILDĪBAS.”

 3. Tiko kāds ministrs grib ko radikāli mainīt, tā viņu sāk knābāt. Pie tam, ja viņus pašus dabū dzirdēt, tad viss ir sakarīgi, bet ja citi atstāsta, tad ”bojāts telefons” . Tā ka no praktiskā viedokļa viņiem labāk ir izdarīt, tad skaidrot, nevis visus pretiniekus brīdināt, lai tie var laicīgi pretoties. Izņēmums ir tauta, jo ja aizskar tās intereses, tad te jau reālu legālu pretestības rīku vairs nav.

  • Vai tu ar tām radikālajām Belēviča veiktajām izmaiņām domā ārstēšanās iespēju atņemšanu c- hepatīta slimniekiem, par ko te nesen bija vienas izmisušas sievietes atklātā vēstule prezidentam? Vai varbūt tu esi sajūsmā par Belēviča ieviesto kvotu sistēmu, kas liek slimniekiem gaidīt uz izmeklējumiem pat vairāk par pus gadu?
   Kādas tad ir tās Belēviča veiktās izmaiņas, kuru dēļ tu esi gatavs šeit viņu aizstāvēt?

 4. “Kas arī bija jāpierāda!”, kā ir sacīts – šajā MUĻĶU un totāli nozombētu LUMPEŅU zemē SILES “valsts” parodijā “eurolatvānijā” kārtējo reizi LIKUMS ir ticis aizstāts ar truli analfabētisku vai pat apzināti klaji PRETLIKUMĪGU “revolucionāro pārliecību”.
  .
  Patiesībā – tā dēvēto “masu informācijas līdzekļu” truli necilvēcīgajās un lopiski alkatīgajās izdarībās ir visvairāk apzināta brutāla ļaunuma un tīšas recidīvas noziedzības. Pat nesalīdzināmi daudz vairāk par to, ko šādos un taml. gadījumos (arī, t.sk.), iespējams, varētu būt izdarījuši kādi konkrēti personāži (t.sk. arī domājamie likumpārkāpēji u.c. iedomāti “nepareizie sabiedrības locekļi”), kā arī dažādi publiski “fōnā sprediķojoši universāleksperti”.
  .
  Jo – vislielāko un, neapšaubāmi, arī neatgriezeniski graujošu kaitējumu šādās u.c. taml. IT KĀ “sabiedriski jūtīgās” (t.i. – prasti zombējošas / manipulējošas ažiotāžas iniciēšanai un uzturēšanai “aktuālās”) situācijās iesaistītajiem, gan arī šo cilvēku tuviniekiem un jebkuriem citiem “publicitātes objektiem”, nodara tā dēvētie “masmēdekļi” / tajos veģetējošie juridiski bezcerīgi analfabētiskie tā dēvētie “žurnālisti”. Vai pat, arvien masveidīgāk – vienkārši jebkuri pašnominēti “viedokļu līderi”, tipiski pseido “intelektuāļi” u.c. taml. klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” zombijfani, kas atļaujas / kam tiek atļauts izmantot masmēdekļus kā publisku WC-kolektoru savu privāto iedomāti “morālētiski orientēto pa(u)dumu” regulārai (ie)ķēzīšanai.
  .
  Galvenokārt jau – tie ir dažādi virtuālie “portāli, vortāli, platformas, agregatori” un taml. (DEZ)informāciju atgremojošas w-bedres, kā arī tā dēvētie “audiovizuālie” (TV / radio) “masu (DEZ)informācijas līdzekļi”. Kas, diemžēl, arvien masveidīgāk barojas no “neidentificētu info avotu” (galvenokārt jau – dažāda izdzimuma un institucionālās piederības “atbildīgo amatpersonu”) netīri dzeltenajām “noplūdēm”. Un kuros parazitējošie tā dēvētie “žurnālisti” apzināti un galvenokārt dēļ nožēlojamiem jūdasa grašiem lopiski bradā pa cilvēku dzīvēm kā pa pašu sagānītiem sū#iem – klaji PRETLIKUMĪGI publiski tiražējot JEBKĀDU ar Likumu aizsargātu informāciju par saviem izvēlētajiem “izstrādes objektiem”. Ieskaitot pat JEBKĀDUS iespējamos personas datus, sensitīvu u.c. taml. diskrētu privātu, kā arī citā izpratnē stingri konfidenciālu (t.sk. arī tiesiski procesuālu, valsts noslēpuma, komercnoslēpuma u.c. attiecīgā formātā klasificētu u.t.t.) ar LIKUMU aizsargātu (!!!) informāciju.
  .
  Savukārt, par šādas (u.c. taml. JEBKURAS) ar Likumu aizsargātas informācijas nesankcionētu publiskošanu, ir paredzēta ne tikai visnotaļ nopietna administratīvā un civiltiesiskā atbildība ( Likumdevēja paredzētās soda naudas par šādiem noziegumiem sasniedz vairākus desmitus tūkstošu € apjomu ), bet arī reāla kriminālatbildība ar reāliem kriminālsodiem.
  .
  Ir taču sacīts: “Viens Likums un viena Taisnība VISIEM!”

 5. Te nu latvieša daba parādās pilnībā – prezidents un premjers nolaižas Lato Lapsas līmenī. Izrādās, ka skandālisti un baumu izplatītāji mūsu valstī kotējas augstāk, nekā ministri. Vai tad valstiski svarīgāku jautājumu ko risināt vairs nav?

  • Ja Arvīd – tas Lato līmenis patiešām neizprotams – neviens Puķina kanāls nav tik daudz nomelnojis latviešu valsti un tās darbiniekus kā Lato, un kas tas trakākais – viņam par to nekas nav. Nu kaut vai , ka viņš vienā no savām grāmatām pat bija pārpublicējis no Wikilīks ASV vēstniecības ziņojumus par plašo korupciju valsts pārvaldē – un nekas. Par abiem priekšstāvjiem gan nav pārsteigums – nekādu pievienoto vērtību viņi nespēj radīt, tad nu imitē vismaz kaut kādu darbošanos. Bet piekrītu – Belēviča gadījums ir smagākais valsts praksē, ja tā ir taisnība, tad latviešu valstij kaput. Un kaput būs pat no aizdomu ēnas. Tik žēl, ka tā sanācis, un mērķi bija tik lieli – un kas tagad ar notiks gaidāmo 5 milj e vērto rakstniecības ēkas remontu un citām miljonu riktēm?

 6. būt pienācis laiks, kad arī premjers varētu pieprasīt skaidrojumu no SAVA ministra!

Draugiem Facebook Twitter Google+