×
Mobilā versija
Brīdinājums +30.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
13. februāris, 2017
Drukāt

Apsver palielināt ar nodokļiem neapliekamo ienākumu minimumu (5)

Foto LETAFoto LETA

Finanšu ministrija, strādājot pie nodokļu politikas izmaiņām, apsver iespēju piedāvāt palielināt ar nodokļiem neapliekamo ienākumu minimumu mazajām algām līdz 350 eiro, vēsta LTV.

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) nav vēlējusies sīkāk komentēt ieceres, taču atzinusi, ka neapliekamā minimuma palielinājums tiek apsvērts.

“Nodokļu politika nav vienas likmes pacelšana vai nolaišana. Tas ir komplekss priekšlikums, kas ir savstarpēji saistīts – konkurētspēja, nevienlīdzības mazināšana, tāpat jāņem vērā valsts budžeta iespējas, jo lielāko pārmaiņu rezultātā ir ietekme uz budžetu, kur mums ir jāskatās, kādas ir mūsu konkrētā gada fiskālās iespējas,” teikusi ministre.

Kopš pagājušā gada Latvijā ieviests diferencētais neapliekamais minimums. Šogad visiem strādājošajiem ik mēnesi ar ienākuma nodokli netiek aplikti 60 eiro, bet mazāko algu saņēmējiem pienākas līdz 115 eiro liels neapliekamais minimums. Nesaņemto starpību viņi katra gada sākumā varēs no valsts atprasīt.

Latvijas Pašvaldību savienībā uzskata, ka mērķis uzlabot iedzīvotāju finansiālo stabilitāti ir apsveicams, taču tam jānāk komplektā ar mehānismu, kas kompensēs līdzekļus, kuri vairs neieplūdīs pašvaldību kasēs.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Kāpēc FM un pat arodbiedrības spice visu laiku bazūnē, ka jāceļ neapliekamais minimums vai minimālā alga un pavisam negribīgi runā par iedzīvotāju progresīvā ienākuma nodokļa (PIN) celšanu. Lielākā vairākumā pasaules valstu pastāv šis nodoklis un tas ir reāls instruments plaisas mazināšanai starp bagāto un mazturīgo iedzīvotāju slāni. Šādi bagātais slānis ienākumos dalās ar trūcīgo slāni. Bet kāpēc mūsu ierēdņi tā pretojas? Iemesls ir pavisam vienkāršs. Neapliekamo minimumu maksā UZŅĒMUMS
    vai VALSTS, bet iedzīvotāju PIN maksā IERĒDNIS vai UZŅĒMĒJS no savas kabatas. Un mūsu ierēdņi negrib šķirties no savas 1500 – 5000 euro un lielākas algas un noteiktu % ieskaitīt valsts budžetā. Viņi izdomā visādus minimumus, lai tikai saglabātu savu kabatu neskartu, bet trūcīgo plaisas mazināšanai turpina slaukt jau tā saspringto valsts budžetu. Jautājums tikai – cik ilgi?

  2. Kapēc gan mazo algu saņēmējiem šo nesaņemto starpību būs katra gada sākumā no valdības vēl speciāli,kā sunīšiem,jāizlūdzas?

  3. Pašvaldības var ietaupīt Atbildēt

    Prāvus līdzekłus caur apvienošanos bet diez vai kas tāds visām patiktos. Tur ir vajadzīga neatlaidīga, neietekmējama griba no augšas.

Draugiem Facebook Twitter Google+