×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
17. decembris, 2012
Drukāt

Putina partija ierosina aizliegt amerikāņiem adoptēt Krievijas bērnus

Foto - AFPFoto - AFP

Krievijas prezidenta Vladimira Putina partija “Vienotā Krievija” likumprojektā, kas parlamentā patlaban tiek gatavots, reaģējot uz ASV pieņemto “Magņitska likumu”, ierosina aizliegt Savienoto Valstu pilsoņiem adoptēt Krievijas bērnus, ziņo laikraksts “Vedomosti”.

Ierosinājumos, kas tiek gatavoti likumprojekta izskatīšanai otrajā lasījumā, noteikts aizliegums ASV pilsoņiem adoptēt Krievijas bērnus, kā arī aizliegta starpniekorganizāciju darbība šajā jomā. Lai šos aizliegumus īstenotu, Krievijai būs jālauž ar ASV noslēgtais līgums par sadarbību adopcijas jomā, kas ir spēkā kopš 2012. gada novembra. Likumprojekts, kas neoficiāli tiek saukts ASV dzīvību zaudējušā krievu zēna vārdā par “Dimas Jakovļeva likumu”, Valsts domē pirmajā lasījumā jau tika apstiprināts 14. decembrī. Tajā paredzētas finanšu sankcijas pret personām, kas ir iesaistītas cilvēktiesību pārkāpumos. Cita starpā iniciatīva ir vērsta pret adoptētājiem, kas ir pārkāpuši Krievijas bērnu tiesības.

“Vienotās Krievijas” labojumos, kas parlamentā ir jāiesniedz līdz pirmdienas vakaram, paredzēts, ka sankcijas tiks attiecinātas ne tikai uz Krievijas iedzīvotāju tiesību pārkāpējiem, bet uz visiem, kas ir bijuši iesaistīti cilvēktiesību pārkāpumos. Kā skaidro “Vedomosti”, šādā redakcijā jaunais likums varētu skart personas, kas tiek vainotas par cietsirdīgu izturēšanos pret ieslodzītajiem Gvantanamo cietumā.

ASV prezidents Baraks Obama piektdien parakstīja tā dēvēto Magņitska likumu, kurā paredzēta normālu tirdzniecības sakaru izveidošana ar Krieviju, bet arī noteiktas sankcijas cilvēktiesību pārkāpumos vainotajām Krievijas amatpersonām. Obama likumu parakstīja dienu pēc tam, kad Putins bija nosodījis ASV likumdevēju apstiprināto likumu, ar kuru Vašingtonas “melnajā sarakstā ” tiek iekļautas Krievijas amatpersonas, kas ir vainojamas jurista un korupcijas apkarotāja Sergeja Magņitska nāvē pirmstiesas ieslodzījumā. Atbilstoši “Magņitska likumam” “melnajā sarakstā” iekļautajām Krievijas amatpersonām Vašingtonai ir jāatsaka ASV vīzas, kā arī jāiesaldē viņu aktīvi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+