×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
6. jūlijs, 2015
Drukāt

Franks Gordons: Putina problēma: kā izstrēbt paša savārīto putru (18)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Gods un slava Kanādai! Iedzīvotāju skaita ziņā (35 miljoni) tā ir pati mazākā no Lielā septiņnieka (G7) dalībvalstīm, bet tās premjerministrs Stīvens Harpers viskonsekventāk stājas pretim Putina Krievijas pašreizējai lienošajai un glūnošajai agresijai. Intervijā amerikāņu TV kanālam CNBS Harpers uzsvēra, ka Putinam Rietumu vērtības ir svešas, “viņam nav vietas pie šī galda (G7 valstu sanāksmē) un viņam tur nav jāatgriežas”.

Putins gan nepalika parādā, un Baltijas jūrā krievu karakuģi, kas bāzējas Pilavā pie Kaļiņingradas (bij. Kēnigsbergas), uzkrītošā veidā “pavadīja” Kanādas kara flotes korveti “HMCS Fredericton”, uz kura atradās Stīvens Harpers, kurš vēlējās novērot NATO jūras spēku mācības pie Polijas ziemeļu krastiem.

Var manīt, ka Vladimirs Putins gan rietumvalstu sankciju, gan samudžinātās Donbasa situācijas dēļ nervozē, un bijušais Putina padomnieks Andrejs Illarionovs neizslēdz varbūtību, ka pret Putinu briest t. s. ģenerāļu kluba sazvērestība, kuras priekšgalā esot Krievijas prezidenta administrācijas vadītājs Sergejs Ivanovs. Illarionovs norāda uz Ivanova interviju Kremļa propagandas ruporam “Russia Today”, kurā par uzticamiem un nekorumpētiem nosaukti četri vīri: aizsardzības ministrs Šoigu, ārlietu ministrs Lavrovs, Federālā drošības dienesta vadītājs Bortņikovs un prezidenta padomnieks nacionālās drošības jautājumos Patruševs. “Es par viņiem galvoju,” teica Ivanovs. Un Illarionovs secina, ka faktiskā vara Krievijā sāk nonākt Ivanova rokās. Illarionovs pieļauj šādu scenāriju: Ivanovs, Bortņikovs, Patruševs pierunāšot Putinu pakāpeniski atteikties no pilnvarām, uzturēties galvenokārt savā Gelendžikas pilī pie Melnās jūras, pildīt formāli “tēvišķīga padomu devēja un mentora” funkcijas, kamēr faktiskā vara pāriešot minēto piecu vīru rokās ar Ivanovu priekšgalā.

Varbūt tas nav pilnīgi no gaisa grābts, jo daudz kas liecina, ka Putins nonācis sprukās, nezinot, kā izstrēbt paša savārīto putru.

Lielas rūpes viņam sagādā pirms gada paša izlolotās “tautas republikas” Doņeckā un Luhanskā, kur pēc Krimas aneksijas ar Kremļa svētību un ideoloģisko atbalstu “izkūņojās” t. s. Jaunkrievijas plāns, kas paredzēja atraut no Ukrainas ne tikai Donbasu, bet plašu joslu, kas galu galā sasniegtu Odesu un nogrieztu Ukrainu no Melnās jūras. 2014. gada jūnijā Putins, klātesot sabiedroto Normandijas desanta 70. gadskārtas svinībās, bija spiests rietumvalstu līderu stingrās nostājas priekšā pazemināt toni un iegrožot apetīti, un divu mokpilnu Minskas maratonsarunu rezultātā viņam neatlika nekas cits kā atzīt Doņeckas un Luhanskas novadu teritoriālo piederību Ukrainai, kuras prezidents Petro Porošenko gan apsolīja šiem novadiem piešķirt īpašu statusu, bet tikai Ukrainas konstitūcijas ietvaros.

Tagad abu “tautas republiku” līderi piekrīt šādam risinājumam, bet ar diviem noteikumiem: ka šo abu prokremlisko veidojumu “prezidenti” paliktu savos amatos un ka Ukraina “nekad” nekļūs par NATO dalībvalsti. Visai nekaunīgas prasības…

Lietišķa un nopietna situācijas analīze lasāma “The New York Times” slejinieka Adriana Karatņicka rakstā “Putin’s Warlords Slip Out of Control” (“Putina kareivji izslīd no kontroles”). Vedot savu “slepeno” karu Ukrainas austrumos, Putins noslēdzis līgumu ar sātanu, raksta Karatņickis, jo tur rosās “warlords” (tādi kā privātu armiju barveži) algotņi un kriminālnoziedznieki. Ukrainas austrumos izveidojusies kleptokrātija (zagļu vara) un Maskavai arvien grūtāk kontrolēt notikumu gaitu. Tur karo kriminālnoziedznieki, sabiedrības pabiras, labējie ekstrēmisti no Krievijas, tostarp kazaki, un klaiņojoši krievu algotņi, kas karojuši Čečenijā, Dienvidosetijā, Piedņestrā. Viņus atbalsta Krievijas armijas regulāras un speciālas vienības. Abās “tautas republikās” plaukst ieroču, narkotisko vielu un alkohola tirdzniecība.

Adriana Karatņicka rakstā īpaši norādīts, ka Krievijas drošības dienests nobažījies par nekontrolējamo situāciju Donbasā un tiek “turēts aizdomās” par vairāku vietējo barvežu likvidāciju: 23. maijā, piemēram, “novākts” kāda Luhanskas bataljona komandieris Aleksejs Mozgovojs, kurš pārmetis abu “tautas republiku” vadītājiem “nodevīgo atteikšanos” no “Jaunkrievijas projekta”.

Putins nokļuvis neapskaužamā stāvoklī. Viņam nav skaidrības par turpmāko ceļu, kontrole izslīd no rokām ne tikai Donbasā, un par zināmu apjukumu liecina arī plaši izvērstā gatavošanās Aleksandra Solžeņicina simtgadei, līdz kurai vēl palikuši trīs gadi. No vienas puses, Solžeņicina “Gulaga arhipelāgs” ir obligāta mācību viela Krievijas skolās, bet, no otras puses, Putins joprojām skumst par PSRS sabrukumu, kuru Solžeņicins tik ļoti vēlējās steidzināt.

(Raksts publicēts avīzē “Laiks”/”Brīvā Latvija”)

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. Tikai vēlos izskaidrot Kanādas premjera stingro nostāju: Vēsturiski izveidojies ,ka Kanādā dzīvo ļoti liela ukraiņu diaspora.Gods un slava ,ka viņš stingri aizstāv savu iedzīvotāju etnisko dzimteni

 2. Krievijā neviens un nekad nestiebj paša savārīto putru. Tāda ir krievu nacionālā īpašība – “jo tā ir uzvarētāju tauta”. Striebs citi.

 3. Franks Gordons ir īsts, patiess un neviltots žīds. Paldies!

 4. aiz peace-duke Kapu†lera tāv arī futbolla komandas – katrā futbolla komandā 8 klimaktēriski tantuki!

 5. Gordon, Jums zvana VVP, ludzu pacelat klausuli, vins gaida padomu no L.A un Gordona !

 6. Ari ja Putins nomainits Atbildēt

  vai tas ko mainis Baltija? Vai saskaniesi bus mazak prokremliski? Vai Riga vares atrast darbu bez okupantu valodas zinasanas? Ar Putinu vien nepietiek. Visai tai meglomaniskai iekartai ir jabeidz darbibu. Ar steigu !!!

 7. Putru ievaariija Viktorija Nuland (nee’ Nudelman) no ASV aarlietu departmenta. Putins reagjeeja. Streebjiet, abas puses.

  • kurš tev to teica ? Vai pūķins personīgi ? Jeb esi zālīti sapīpējies ?
   Muld, itkā būtu savām acīm redzējis !

 8. Честь и слава Канаде?! Самой стране и простым жителям, да вполне заслуженно! А премъеру однозначно – нет! Хамстово в большой политике вещь наказуемая. А старому еврейскому дедушке, с фамилией, созвучной с одним резинотехническим изделием, стыд и позор за то количество тараканов в голове и за «мургс», который он пишет и публикует. Стыдно, дедушка, выдавать желаемое за действительное.

  • Ja tev, kremļa nozombētajam trollim, būtu kaut viena procenta simtdaļa no tā prāta, loģikas, vēstures zināšanām un tolerances, ar ko apveltīts godājamais F.Gordona kungs, tu varētu pretendēt uz sava kremļa saimnieka padomnieka amatu. Bet tagad nekas cits neatliek , kā izgāst savu indīgo žulti un gvelzt melus un puspatiesības citas valsts internetā .

   • Ух ты, как высопарно, какой стиль. Однако, шёл бы ты Янис, со своими советами куда по дальше. Этот ** чего то про свой Израиль не пишет, и к палестинцам свою толерантность не проявляет почему-то. Всё норовит какаю-нибудь гадость про Россию да про русских написать, забавно правда. Наверное, это у дедушки бзик такой, пунктик. И ты Янис, и этот дедок еврейский, сами не захлебнитесь своей ядовитой желчью!

    • tu ko neej rakstīt savus memuarus savā krievu portālā,bet par katru cenu bāzies te-latviešu-ar saviem šovinistiskajiem padomiem.Mēs absolūti pec tava īpašā ” viedokļa” neesam izslāpuši,tāpēc nepūlies.Tavu un Putina redzējumu uz visam lietām jau ļoti izsmeļoši izskaidro biedrs Kiseļevs Krievijas TV.Tev nemaz nesanāk labāk kā viņam.

     • А мне не нравится ваша игра в одни ворота. Вы привыкли плевать в сторону России и обсирать русских без помех, среди своих и чтобы вам никто не мешал. Так вот хрена вам с солидолом во все места! Будем вам отвечать в таком же стиле!

 9. Pūķins Kaļiņingradā sabāzis pilnu ar armijniekiem. Pēc visiem līgumiem Kaļiņingradai kopš 1995. bija jābūt Vācijas sastāvā!. Pūķins d…..ā ir un ārā netiek!

 10. Cīņā par varu un tās noturēšanu Hruščovs prata no amatiem atcelt savus nesenos draugus un ,,saratņikus,, Bulgaņinu,Molotovu,Maļenkovu,bet visvareno Beriju nošaut kā tautas nodevēju.
  Vai Putinam ir Hruščova krampis?

 11. ” … rosās “warlords” (tādi kā privātu armiju barveži) algotņi un kriminālnoziedznieki …”
  ————————————————-
  Neaizmirsīsim, ka kari un jukas tik jau tādiem vien ir vajadzīgas !
  Tie degradētie ir mums līdzās un gaida izdevīgu momentu klupt pie rīkles!
  Fakts.

 12. Ja saskaita kopā un dala ar laiku, tad Putinam nepieciešams mazs kariņš ar steidzīgu uzvaru,bet jaunā teritorijā.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Gaļa paliek gaļa!

Saeimas deputāts Jānis Dombrava savā rakstā “Ārvalstu studenti – kebabu cepēji” portālā “Delfi.lv” vērš uzmanību uz ārvalstu studentu īpatsvaru Latvijā – kopš 2012. gada trešo valstu valstspiederīgo studentu un apmaiņas studentu skaits esot pieaudzis piecas reizes  – no 696 līdz 3397. Politiķis apšauba, ka visi ārvalstu studenti patiešām ierodas Latvijā studēt. Viņaprāt, daudzi studijas izmanto vien kā aizsegu, lai varētu mierīgi dzīvot un strādāt Eiropas Savienībā. J. Dombrava raksta: “”YouTube” ir atrodami daudzi video, kur indiešiem un pakistāniešiem tiek piedāvāta iespēja viegli un lēti ieceļot Eiropā, kļūstot par “studentu” Latvijā. Šajos reklāmas video tiek pausts, ka Latvija apstiprina 99,3% no visiem pieteikumiem. Vienkāršiem vārdiem sakot, ja esi pakistānietis un gribi braukt uz Eiropu pelnīt ar kebabu cepšanu, tad ir jābrauc uz Latviju, jo te visus ņem pretim bez liekām pārbaudēm.”

Izvēloties atpūtai peldvietu, galvenokārt domāju
Draugiem Facebook Twitter Google+