×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
23. maijs, 2014
Drukāt

Putins sola respektēt Ukrainas prezidenta vēlēšanas (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņojis, ka respektēs nedēļas nogalē paredzētās Ukrainas prezidenta vēlēšanas un uzsāks dialogu ar valsts jaunajām amatpersonām, informē raidsabiedrība BBC.

“Mēs saprotam, ka Ukrainas tauta grib, lai viņu valsts iziet no krīzes. Mēs viņu izvēle respektēsim,” paziņoja Putins. “Tiesa, labāk būtu sarīkot referendumu un pieņemt jaunu konstitūciju. Saskaņā ar pašreizējo konstitūciju Janukovičs joprojām ir pie varas.”

Uzrunā Sanktpēterburgā notiekošajā ekonomikas konferencē Putins arī pauda, ka konflikts Ukrainā ir pāraudzis “pilna apmēra pilsoņu karā”. “Ukrainā krīzes izcēlās, jo Janukovičs atcēla asociācijas līgumu ar Eiropas Savienību. Tam sekoja mūsu amerikāņu draugu atbalstīts apvērsums un rezultātā ir haoss un pilna apmēra pilsoņu karš,” prātoja Krievijas prezidents. Viņš arī izteica bažas, ka Ukrainas varētu pievienoties NATO.

Pēdējās dienās Doņeckā un Luhanskā uzliesmojusī vardarbība apdraud vēlēšanu norisi vairākos valsts austrumu apgabalu vēlēšanu iecirkņos. Vakar uzbrukumā prokrieviskie separātisti nogalināja 14 Ukrainas karavīrus. Arī šodien turpinājās prokrievisko kaujinieku uzbrukumi Ukrainas pašaizsardzības vienībām, informē raidsabiedrība BBC. Uzbrukumā pie Gorlivkas kaujinieki izmantojuši automātus, snaiperus un granātmetējus.

Ukrainas pagaidu premjerministrs Arsenijs Jaceņuks aicinājis sasaukt ANO Drošības padomes sēdi. “Mēs sniegsim pierādījumus, ka Krievija cenšas eskalēt konfliktu, mēģina ieņemt Ukrainas valsts robežpunktus un izjaukt prezidenta vēlēšanas,” sacīja Jaceņuks.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tiešām šis Putins dzīvo “citā” realitātē, apgalvojot, ka konflikts Ukrainā, ko viņš pats ar savu iejaukšanos ir mākslīgi “uzsildījis”, esot pāraudzis pilna apmēra pilsoņu karā. Viņa uztverē vēlamais tiek pasniegts kā īstenība. Lai arī īstenība ir pavisam cita: 2 Ukrainas apgabalos dažas valsts iestādes ir sagrābušas atsevišķas teroristu grupas, kas uzdodas par separātistiem un ar bruņotām metodēm cenšas diktēt noteikumus pārējai valstij. Notikumu gaita liecina, ka Putina mēģinājumi sašķelt Ukrainu un piesaistīt to Krievijai, cieš pilnīgu krahu, jo notiek pilnīgi pretējs process – ukraiņi konsolidējas kā nācija un viņu izvēle neapšaubāmi ir Rietumu demokrātijas virziens. Tāpēc arī ir pieklususi Krievijas retorika Ukrainas jautājumā un tiek respektētas nupat notikušās prezidenta vēlēšanas. Putins saprot, ka spēlīte ir zaudēta, ja neskaita Krimu, bet teroristu likvidācija ir tikai laika jautājums.

Draugiem Facebook Twitter Google+