×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
28. decembris, 2012
Drukāt

Radīts, lai lauztu dzīvē ceļu

dombrovskis_leta15

Lai gan netrūkst cilvēku, kuri, katru gadu noslēdzot, apgalvo, ka nākamgad Latvijai nudie’ nākšoties nodibināt pazīšanos ar melno tumsības ķēniņu, nedz pagājušoreiz tā atgadījies, nedz uz priekšu sagaidāma asiņaina rītausma, peklē kvēlošana vai bedrē krišana.

 

Tiesa gan, arī neviena svēta jaunava nav nokāpusi no debesīm, lai šejieniešiem dalītu jau saziestas sviestmaizītes, labākos nēģu gabaliņus. Izteikšu cerību, ka turpmāk Latvijā viscaur būs mazāk dzirdama nemitīga varžu kurkstēšana muklājā, būs daudz vairāk jo īpaši gados jaunu cilvēku, kuri paši sev atzīsies – ei, bet es taču tieši tam esmu radīts, lai lauztu dzīvē ceļu uz augšu!

Pūķa gadu pilnā sastāvā pārdzīvojusi kā reformu un tiesiskuma koalīcija, tā ar minimāliem zaudējumiem – Valda Dombrovska valdība, kaut ar liesmainu daiļrunību pareģoja šķelšanos, ministru atkāpšanos vai krišanu un tamlīdzīgas turbulences. Soli pa solim politikā Dombrovskis atkal 365 dienas pagājies uz priekšu. Pretēji pareģojumiem saimnieciskā attīstība izaugsmē nekrītas, un ekonomikai ielikti stabilāki pamati nekā iepriekšējie. “Air Baltic” arī nav nogāzies un, izskatās, pat saņēmies un sasparojies, tāpat kā krīzē cietušie uzņēmumi, par kuriem vēl aizpērn, pērn teica, ka tie izlaidīs garu. Latvija arī tālāk noturēsies pie saimnieciskas un politiskas stabilitātes, pretēji cerībām, ka te visu pārņems rijīgas nezāles. Politiķi tagad mazāk melo, mazāk kampj, kaut, protams, viņu valstij sniegtie pakalpojumi varētu būt kvalitatīvāki un sabiedriskais derīgums taustāmāks. Šīs valdības dzīvi apgrūtina, ka viņiem nav sakarīgas sociāldemokrātiskas opozīcijas ne iekšpus, ne ārienē, bet cik labi un prātīgi Nacionālā apvienība nokārtoja svarīgus pasākumus demogrāfijas jautājumā, tik apņēmīgi tā citugad varētu ķerties klāt papildu aktivitātēm beidzot pacelt cienījamo pensionāru dzīves līmeni un sasāpējušām sociālās nevienlīdzības lietām. . Bet lētais populisms, kaut tas būtu spalgāks par tauru skaņām, sabiedrībā beigu beigās tiks atmests kā nekas derīgāks par odu sīkšanu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+