×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
5. decembris, 2015
Drukāt

Raidījums: valsts nespēj nodrošināt atbalstu bēgļiem jau tagad (8)

Foto-LETAFoto-LETA

Valsts nespēj nodrošināt nepieciešamo atbalstu bēgļiem jau tagad un patvēruma meklētājiem “Muceniekos” drīzumā varētu piešķirt Eiropas Savienības (ES) trūcīgo personas pārtikas pakas, 5.decembra vakarā vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.

Aktivizējušās labdarības organizācijas un citi ziedotāji, kas jau tagad Latvijā esošajiem patvēruma meklētājiem piedāvā būtisku praktisku palīdzību. Katoļu labdarības biedrībā “Caritas” uzskata, ka Latvijas atvēlētais 139 eiro mēnesī pabalsts iedzīs Sīrijas bēgļus nabadzībā un liks klauvēt pie labdaru durvīm, un nevalstiskās organizācijas izjutīs lielu spiedienu.

“Vienkārši mēs redzēsim, ka vajadzēs šo atbalstu. Es tiešām nezinu, vai valsts spēs visas šīs vajadzības apmierināt,” vērtēja “Caritas-Latvija” biroja vadītāja Egita Volinska. Raidījums norāda, ka valsts to nespēj jau tagad.

Drēbes, bērnu autiņbiksītes, kas ir diezgan pieprasītas, – tā ir tikai niecīga daļa mantu, ko cilvēki saziedojuši patvēruma meklētāju atbalstam Muceniekos, atsaucoties uz Egīla Grasmaņa izveidoto “Facebook” domu biedru grupu “Gribu palīdzēt bēgļiem”. “Pajautājām sev, vai mēs būtu gatavi uzņemt pie sevis mājās, ja būtu tāda vajadzība. Mēs sapratām, ka, iespējams, jā,” skaidroja Grasmanis.

Taču šobrīd viņu pārsteidzot, ka patvēruma meklētāji Muceniekos ir izsalkuši un lūdz ziedot drīzāk ēdamo. To viņš ved katru nedēļu nu jau otro mēnesi. Galvenokārt rīsus, miltus, eļļu un cukuru – tās ir četras pamatlietas, kas vajadzīgas patvēruma meklētājiem. Grasmanis arī atvēris bankas kontu, lai par tajā saziedoto varētu centralizēti iepirkt pārtikas produktus patvēruma meklētājiem Muceniekos.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP) gan noliedz, ka viņu pārvaldītajā centrā Muceniekos būtu sācies bads. “2,15 eiro dienā – šo naudiņu mēs izmaksājam vienreiz nedēļā un par šo naudiņu viņiem ir jāpaēd,” stāstīja PMLP priekšnieka vietniece Maira Roze. Patvēruma meklētāju izsalkumu drīz remdēšot Eiropas Savienības trūcīgo personas pārtikas pakas.

Lemšana par to, vai piešķirt bēgļa statusu un atstāt Latvijā vai izraidīt, ilgst līdz pat pusgadam. Strādāt šajā laikā nav ļauts, lai patvēruma procedūru neizmantotu ļaunprātīgi tie, kuri Latvijā ierodas nelegāli ar mērķi strādāt. Tomēr ir arī otrs iemesls. “Kamēr viņi gaida Muceniekos šo lēmumu, lai viņi mācās valodu. Mums pašreiz notiek pilotprojekts, kurā viņi ir noslogoti un viņiem ir jāmācās. Ja viņiem šobrīd visu laiku ir mācības, pa kuru laiku viņi strādās?” vaicāja Roze.

Tikmēr vienkāršie labdari – tādi kā Grasmanis – drīz vedīs visus vairāk nekā 70 patvēruma meklētājus no Muceniekiem uz Rīgu, kur bēgļu atbalsta grupa viņiem sarīkos nu jau otro kultūras apmaiņas pasākumu, lai viņi nejustos vientuļi.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. aIZNESĪŠU IZSALKUŠIEM latvijas RUPJMAIZI ,CŪKAS SPEĶI LAI ZIEMĀ IR KALORIJAS …DIEZ VAI IZSALKUŠIE PIEŅEMS.

  2. 139 Eiras ir iztikas MINIMUMS– Latvijā ,40% tautas ,pensionāri daudzbērnu ģimenes dzīvo ,pieticīgi bet dzīvo un nesūdzas. Kapeic katoļu organizācija līdz šim gulēja un neuztraucās ? Kaut kā velk uz vācijas liberālismu kur visi ITKĀ vienlīdzīgi bet daži ir tomērt priviliģētāki. Lai bēg tālāk kur nau tik mazs iztikas minimums.Migrants ,tātad apsīldāma telts ,vai jumts un Zupas virtuve ,tā lūk ! dOMĀ DZĪVOT SĀC AR mācībām VALODA,AMATS UN TAD JAU VAR SĀKT DOMĀT ..

  3. Ar 2,15 var iztikt tikai, ja produkti ir nocenoti. Es, kad krāju, savulaik arī tā dzīvoju. Vispār drausmīgi. Par šo pusbada stāvokli bēgļi jāinformē pirms ierašanās.

  4. Un tas ir jāpasaka Briselei! Mēs paši pēc Padomju Savienības/komunistu okupācijas, jau 25 gadus nevaram atkopties, kļūt spējīgiem sev Labklājību rast! Mēs, tie esat Jūs partijas! Vienotība, Zemnieki nu tie vadošie, valdošie, kuri jau 25 gadus neko nav spējīgi, jūtami, redzami uzlabot! Pašiem jāmūk prom no Latvijas, mājām! Bet melo Briselei, ka Mēs esam spējīgi rīvētus par musulmaņu, arābu bēgļiem! Pilnīgi garām! Jūs stādīties priekšā, kas tagad būtu ar Mums, ja nebūtu Eu finansiālais atbalsts!? Mēs taču gandrīz neko neražojam lai varētu saviem cilvēkiem samaksāt Eiropas cilvēka, cienošai algas!

  5. LATVIJĀ LIELĀKĀ DAĻA ĢIMEŅU DZĪVO UZ NABADZĪBAS SLIEKŠŅA, MUMS IR TIKAI SAPNIS DZĪVE VĀCIJAS LABKLĀJĪBAS LĪMENĪ, LAI TO NODROŠINĀTU JĀSTRĀDĀ VĒL 20 GADUS, UN VAJAG VALSTIJ GUDRUS VADĪTĀJUS, LAI NEIEDZĪTU IEDZĪVOTĀJUS LIELĀKĀ NABADZĪBĀ, MAN JAU BRĪZIEM LIEKAS KA DZĪVOJĀM LABĀK PIRMS IESTĀJAMIES ES.

  6. Visi trūcīgie ir vienlīdzīgi,bet daži no viņiem ( bēgļi)vienlīdzīgāki.JaunOrvels “Latvijas dzīvnieku ferma 2015”.Uū!!!Solvita!!!!!

  7. Valsts nespēj nodrošināt (skat.foto) atbilstošus dzīves apstākļus pat pašu bērniem! Pēc Eurostat 2013.gada datiem 46,3% Latvijas bērnu ir pakļauti nabadzībai un sociālās atstumtības riskam!

  8. Katram ir labāk savā zemē.

Draugiem Facebook Twitter Google+