×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
4. septembris, 2015
Drukāt

Rasnačs grib atlaist Datu valsts inspekcijas vadītāju; aizdomas par interešu konfliktu (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Signe Plūmiņa

Tieslietu ministrs Dzinars Rasnačs rosinājis nepagarināt līgumu ar Datu valsts inspekcijas vadītāju Signi Plūmiņu; šis jautājums 8.septembrī tiks skatīts valdībā.

Saskaņā ar Fizisko personu datu aizsardzības likumu inspekciju vada direktors, kuru ieceļ amatā un atbrīvo no amata Ministru kabinets pēc tieslietu ministra priekšlikuma. Plūmiņai nākamā gada janvārī beidzas amata termiņš.

Plūmiņa, pieņemot lēmumu par savu komandējumu izdevumu atlīdzināšanu, nav ievērojusi likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” noteiktās prasības.

Tāpat ministrijas iekšējā audita departaments 2013. gadā un 2014. gadā veica iekšējos auditus inspekcijā, kuru rezultātā tika konstatēti vairāki pārkāpumi, piemēram, Plūmiņa nav nodrošinājusi iekšējās kontroles sistēmas darbības pamatprasību ieviešanu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem par iekšējās kontroles sistēmu tiešās pārvaldes iestādēs.

Inspekcijā nav iekšējās kontroles procedūras, kas nodrošinātu kvalitatīvu un savlaicīgu normatīvo aktu izstrādi un virzību, norāda ministrija.

Tieslietu ministrija arī norāda, ka Plūmiņa nav nodrošinājusi pietiekamu iekšējo kontroli pār normatīvo aktu aktualizāciju, līdz ar to pastāv normatīvo aktu nepareizs piemērošanas risks un risks, ka plānošanas dokumenti netiek pietiekami koordinēti, nenodrošinot plānoto darbību pēctecību.

Iekšējie tiesību akti, kas reglamentē Inspekcijas iepirkumu procedūru, ir pretrunā viens otram un tajos nav noteikta pārskatāma, kontrolējama rīcības un atbildības deleģēšana, nav noteikta atbildīgās struktūrvienības un amatpersonu atbildība un pienākumi iepirkumu organizēšanā un veikšanā, pauž ministrija.

Tieslietu ministrijas pārstāve Laura Majevska aģentūrai BNS skaidroja, ka Rasnačs nākamo inspekcijas izraudzīsies ar konkursa palīdzību. Konkursā varēs piedalīties ar Plūmiņa. Rasnačs no jaunā inspekcijas vadītaja vēlēsies saņemt priekšlikumus par inspekcijas turpmāko darbu.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. kārtībai jābūt ! Atbildēt

    Nu tad atlaiž, velns parāvis, ja viņam ir tās tiesības.

  2. … Haoss valsts ieksejos likumveidojumos un likumdosana, ka ari piemerotiba esosos pielietojot, velreiz paradas atklatiba … un ta joprojam … !!!

    … Jau 25 gadus pec … ka … ?!

    … Japiekrit Naurim, bijuso dailo damu darbibas konsekvences vel nav izvertetas pienacigi nozimigi vesturiska un tiesiska procesa , ka Valsts vadiba, ta tas kontroles un drosibas institucijas , tieslietas, izglitiba, veseliba un citur kur … !

  3. Piekrītu,ka vajag atlaist.Jo mazāk to dāmīšu,kas iedomājušās,ka viņas ir lielas priekšnieces, būs dažādos amatos,jo labāka valstī būs kārtība.

Draugiem Facebook Twitter Google+