×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
25. jūnijs, 2014
Drukāt

Rēzeknē skanēs etnofestivāls “Gosti”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pēc divām nedēļām, 11. un 12. jūlijā, Rēzeknē notiks VII Starptautiskais etno festivāls “Gosti”, kas līdz šim bija pazīstams kā “Nacionālo kultūru festivāls Rēzeknē”, vēsta pašvaldības aģentūras “Rēzeknes Kultūras un Tūrisma centrs” reklāmas speciāliste Maija Upeniece.

Neraugoties uz nosaukuma maiņu, festivāla ideja un tradīcijas paliek nemainīgas – tas atklāj prieku par viesu (latgaliešu valodā – gosti) gaidīšanu, mīļu uzņemšanu un līksmu kopā būšanu. Šogad festivāls pulcēs vairāk nekā 50 kolektīvus – ap 800 dalībnieku – no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas, Krievijas, Polijas, Ukrainas un Turcijas. Festivāla tēma – siena laiks un siena talka, viesi un lustēšanās jeb “Gosti, iz sīna tolku”!

Piektdien, 11. jūlijā plkst. 19 festivāls iesāksies vienlaicīgi gan pilsētā ar koncertu “Pļuovu sīnu pa vysu dīnu”, gan vairākos Rēzeknes novada pagastos – Lendžos, Verēmos, Strūžānos un Feimaņos, kur uzstāsies tautas mākslas kolektīvi no Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas, Krievijas, Polijas un Ukrainas.

12. jūlijā no plkst. 10 Rēzeknes pilskalnā visi aicināti baudīt latgaliešu sētas viesmīlību – būs gan latgaliešu, lietuviešu un baltkrievu siena talcinieku sadziedāšanās, gan savstarpējās sacensības siena zārdu likšanā un citos talkas darbos. Pēc kārtīga darba paredzēta arī siena talkai atbilstoša maltīte.
Tikko siena talkas darbi būs apdarīti, no plkst. 14 ikviens varēs izbaudīt arī citu valstu nacionālās virtuves labumus – pie “Zeimuļa”, koncertzāles GORS un Festivāla promenādē gar Rēzeknes upi darbosies ukraiņu, lietuviešu, poļu, baltkrievu un krievu sētas, kur tautas mākslas kolektīvi priecēs ar dziesmām un dejām, bet sētas saimnieki cienās un tirgosies ar nacionāliem gardumiem un amatnieku darinājumiem.

Festivāla dižkoncertā “Rēzeknes vārtos – dziesmu zārdi” vienkopus dziesmas skandēs un deju rakstus veidos deju kopas, dziesmu un folkloras ansambļi no Latvijas, Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Polijas, Lietuvas un Turcijas, ļaujot sajust savstarpējo kaimiņu kultūras tradīciju stiprumu un bagātību.

Pēc strādāšanas un koncertu baudīšanas, lustēšanās piektdienas un sestdienas vakarā noslēgsies ar nakts koncertballi, kur ikviens varēs kājas izlocīt jautros dančos un mēģināt sarunāt sev talciniekus citai vasarai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+