×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
10. februāris, 2012
Drukāt

Rēzeknes mērs: Politiķu kultivētie mīti par Latgali ir apvainojoši

bartasevics_aleksandrs

Valdības un politiķu kultivētie mīti par Latgali un latgaliešiem, kas it kā neprot strādāt, neatbilst patiesībai un ir apvainojoši, aģentūrai LETA sacīja Rēzeknes domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs (SC).

“Latgalei kā nevienam citam reģionam ir nepieciešams ievērojams un mērķtiecīgs struktūrfondu finansējums. Diemžēl ministriju līmenī nav profesionāla redzējuma, kā nauda ir izmantojama reģiona attīstībai. Esmu vairākkārt aicinājis piešķirt lielākas pilnvaras reģionālām pašvaldībām, arī lemjot par finansējuma sadalījumu,” norāda Bartaševičs.

Rēzeknes mērs kritiski vērtē ekonomikas ministra Daniela Pavļuta, citu valdības locekļu un politiķu paziņojumus, ka Latgalē cilvēki ir jāmāca, bet finansējums reģionam faktiski esot pietiekams.

“Šādi apgalvojumi ir pilnīgs absurds. Tā vietā, lai, izmantojot gan valsts, gan Eiropas Savienības finansējumu, vairāk naudas ieguldītu speciālās, uz Latgales attīstību vērstās programmās, pašlaik ir redzama vēlme latgaliešus vien pamācīt. Vai tad speciāli uz Latgali nosūtīta komisija dažās dienās spēs objektīvi izpētīt situāciju reģionā un piedāvāt pamatotas un loģiskas stratēģijas Latgales ekonomiskā stāvokļa uzlabošanai?” retoriski jautā Bartaševičs.

Rēzeknes mērs secinājis, ka valdības locekļi un politiķi situāciju Latgalē izmanto, galvenokārt lai veidotu savus politiskos reitingus. Latgales problemātika starp politiķiem kļūstot aktuālā divos gadījumos – pirms vēlēšanām vai pirms referendumiem.

“Nu jau vairākus gadu desmitus valsts vīri par Latgales sociālekonomisko jautājumu risināšanu runā galvenokārt savos politiskajos nolūkos, bet reālus darbus un plānus neredz. Galvaspilsētas amatpersonu piedāvātie risinājumi nereti ir absurdi, bet ieklausīties mūsu teiktajā viņi nevēlas. Latgales iedzīvotāju protests pie Saeimas ir pieradījums tam, ka latgalieši ir nonākuši līdz izmisumam. Tas ir rezultāts tam, ka vairākus gadu desmitus Latgales reģionam nav tikusi pievērsta nepieciešamā uzmanība, bet lūgumi un piedāvājumi tikuši ignorēti,” norāda Bartaševičs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+