×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
14. oktobris, 2014
Drukāt

Rīgā risināsies starptautiska konference par folkloristiku

Foto - Baiba Buceniece. Gata Šļūkas zīmējumsFoto - Baiba Buceniece. Gata Šļūkas zīmējums

No 20. līdz 23. oktobrim Rīgā un Turaidā notiks starptautiska konference “Mapping Disciplinary History: Centers, Borderlands and Shared Spaces in Folkloristic Thought” (“Nozares vēsture kartē — folkloristiskās domas centri, robežjoslas un kopīgā telpa”), vēsta LU Preses centrs.

Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūts (LU LFMI) to rīko, lai atzīmētu Latviešu folkloras krātuves 90. gadskārtu un noslēgtu darbu pie monogrāfijas “Latviešu folkloristika starpkaru periodā”, kas iznāks konferences dienās.

Tas noteicis konferences tēmas izvēli — tā veltīta folkloristikas vēsturei ar īpašu vērību pret nozares starptautisko raksturu. Starp referentiem pasaules folkloristikas autoritātes: Eliots Orings, Sandra Dolbija (Stāla), Barbru Kleina, Perti Antonens, Vilmošs Voigts, Diarmuids O’Gioleins, Ulfs Palmenfelts, kuru ievadlekcijas aizsāks katru konferences dienu. Konferencē pārstāvētas visas trīs Baltijas valstis, kā arī Zviedrija, Somija, Vācija, Ungārija, Slovēnija, Beļģija, Krievija un ASV.

Konferenci LU LFMI rīko sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku, Latvijas Nacionālo kultūras centru, Turaidas muzejrezervātu. Konferences darbu kuplinās tradicionālās dziedāšanas grupa “Saucējas”, koklētāja Laima Jansone, kā arī Latvijas Mūzikas akadēmijas etnomuzikologi.

Konference tiek rīkota projektā “Folkloristikas institucionalizācija Latvijā: nozares vēsture Eiropas kontekstā” (LZP); to finansiāli atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+