×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
22. maijs, 2013
Drukāt

Rīgas kausi iezvanīs starptautisko sezonu

Starptautisko vieglatlētikas sacensību sezonu Latvijā iezvanīs Rīgas kausu izcīņa 30. maijā Daugavas stadionā.


 

Vieglatlēti par Rīgas kausiem ar ilgākiem vai īsākiem starpbrīžiem cīnījušies gan jau pirms 100 gadiem, gan PSRS laikos, gan arī kopš 2005. gada, kad tradīcija tika atjaunota un turpinās. Rīgā startējuši vieglatlēti no vairākiem desmitiem valstu, tostarp 33 olimpiskie čempioni. Pēdējos gados tādas zvaigznes gan vairs nevēlas uzmirdzēt pagalam noplukušajā Daugavas stadionā, kas brēktin brēc pēc īsta saimnieka rokas. Tomēr Eiropas vieglatlētikas asociācija (EAA), atzinīgi novērtējot Rīgas kausu izcīņas pērn sekmīgo norisi un sasniegto rezultātu kvalitāti, šogad sacensībām piešķīrusi statusu “European Outdoor Classic meeting”, kas ir zināma kvalitātes zīme.

Sacensības notiks 17 disciplīnās, bet Rīgas kausus pasniegs tikai uzvarētājiem šķēpa mešanā, 400 m barjerskrējienā un kārts­lēkšanā, kā arī uzvarētājām 200 m sprintā, 3000 m šķēršļotajā distancē un šķēpa mešanā. Par šiem kausiem ar ārzemniekiem cīnīsies mūsu olimpieši Laura Ikauniece, Sinta Ozoliņa-Kovala, Līna Mūze, Poļina Jeļizarova, Zigismunds Sirmais, Vadims Vasiļevskis, Ainārs Kovals, Mareks Ārents un citi. Sacensību programmu pirmo reizi papildinās nākamo vieglatlētikas zvaigžņu meklēšanas kampaņa “Iesaki talantu!”, kas beigsies ar meistarklasēm Daugavas stadionā 30. maijā piecos pēcpusdienā. Stundu vēlāk notiks Rīgas kausu izcīņas atklāšanas ceremonija. Skatītājiem solīta bezmaksas ieeja un autostāvvieta.

Starptautisko vieglatlētikas sacensību rīkošanā rīdziniekus pārspēt centīsies valmierieši, Jāņa Daliņa stadionā 19. un 20. jūlijā uzņemot gadskārtējo Valsts prezidenta balvu izcīņu. Nedēļu vēlāk Jēkabpilī notiks Latvijas čempionāts, lai gan prāvai mūsu vieglatlētu grupai jau 22. un 23. jūnijā jāpiedalās Eiropas komandu čempionātā Banska Bistricā (Slovākija). Taču viskarstākās dienas paredzamas no 7. līdz 21. jūlijam. Šajā laikā dažādās valstīs notiks pasaules universiāde Kazaņā (Krievija), pasaules jauniešu (U-18) čempionāts Doņeckā (Ukraina), divi Eiropas junioru čempionāti – U-23 Tamperē (Somija) un U-20 Rieti (Itālija), kā arī Eiropas jaunatnes olimpiāde Utrehtā (Nīderlande). Latvijas vieglatlēti piedalīsies visās piecās lielajās sacensībās, daži tām jau kvalificējušies, citi vēl pacentīsies. Sezonas kulminācija būs pasaules čempionāts Krievijas galvaspilsētā Maskavā no 10. līdz 18. augustam.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+