Latvijā
Rīga

Rīgas naktspatversmēm vasarā mainīts darba laiks0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA/Edijs Pālēns

Vasaras sezonā – no maija līdz septembrim – Rīgā darbosies trīs naktspatversmes, tāpat mainīts arī patversmju darba laiks, aģentūru LETA informē Rīgas domes Labklājības departamenta pārstāve Lita Brice.

Vasaras periodā no 1.maija līdz 30.septembrim naktspatversmes strādās no plkst.20 līdz plkst.7. Kā norāda Brice, Rīgas domes līdzfinansētais vietu skaits vasaras periodā naktspatversmēs ir līdz 300 vietām. Aprīlī naktspatversmēs vidēji dienā uzturējušies 553 cilvēki, kas ir par 9% mazāk nekā attiecīgajā laika periodā 2017.gadā, kad patversmē uzturējās 607 cilvēki. Maija pirmajās dienās piecās naktspatversmēs vidēji uzturējies 381 cilvēks.

Vasaras periodā darbosies biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” naktspatversme vīriešiem un sievietēm Latgales priekšpilsētā, Gaiziņa ielā 7, kurā patversmes pakalpojums personām alkohola reibumā tiek nodrošināts vienu diennakti.

Tāpat strādās naktspatversme sievietēm Pārdaugavā, Eiženijas iela 1E un naktspatversme vīriešiem Latgales priekšpilsētā, Maskavas ielā 208. Vīriešu patversmē vietu skaits iestādes remonta laikā no 7.maija līdz 15.augustam samazināts līdz 90 vietām.

Vēl atvērta būs naktspatversme “Zilais Krusts”, kura atrodas Latgales priekšpilsētā, Mazjumpravas ielā 8. Pārējās Rīgas patversmes būs slēgtas līdz augusta, un atsevišķos gadījumos, līdz septembra beigām.

Kā informē Brice, aprīlī Rīgas patversmes Dienas centrā bezpajumtniekiem un maznodrošinātiem iedzīvotājiem pakalpojumus vidēji dienā saņēma 75 cilvēki. Tur iespējams saņemt sociālā darba speciālistu pakalpojumus, izglītojošas prasmju apguves, iesaistīties atbalsta un pašpalīdzības grupu nodarbībās, saņemt ģimenes ārsta pakalpojumus primārās veselības aprūpes līmenī, dušas pakalpojumus un dezinfekcijas pakalpojumus. Dienas centrs vasaras periodā strādā darba dienās no plkst.9 līdz 17.

Saistītie raksti

Darbu vasarā turpinās arī četras zupas virtuves un sešas siltā ēdiena izdales vietas tiem iedzīvotājiem, kam ir izsniegtas Rīgas Sociālā dienesta trūcīgā un maznodrošinātā izziņas vai izziņa par siltā ēdiena saņemšanu.

Departaments lūdz līdzcilvēkus būt vērīgiem un gadījumā, ja iedzīvotāju redzeslokā nonāk persona, kura uzturas dienas un nakts laikā dzīvošanai nepiemērotos apstākļos, piemēram, uz ielas, dārza būdās, šķūnīšos, pamestās ēkās vai citās vietās, lūdz par to informēt Rīgas patversmes Mobilo brigādi darba dienās no plkst.9 līdz 17 pa mobilo tālruni 27023550.

LA.lv