Kultūra
Mūzika

Rojā kā Latvijas kultūras galvaspilsētā 0


Sestdien, 29. jūlijā, plkst. 17 Rojas kultūras centrā notiks akustisko duo ģitāru “AG2” koncerts – Aivars Hermanis (attēlā) un Kaspars Zemītis.
Sestdien, 29. jūlijā, plkst. 17 Rojas kultūras centrā notiks akustisko duo ģitāru “AG2” koncerts – Aivars Hermanis (attēlā) un Kaspars Zemītis.
Foto – Evija Trifanova/LETA

Nedēļas izskaņā, no 27. līdz 29. jūlijam, vienā no mūsu piejūras spožākajām pērlēm Rojā notiks septītais kino, mākslas un mūzikas festivāls “RojaL”, priecējot gan ar kino, gan ar mūziku un mākslu.

Šogad “RojaL” skaties, no kuras puses, gribi, – Francija. Ar Francijas institūta atbalstu festivāla kino sadaļā iekļauta plaša franču kino programma – sākot ar Žaka Demī leģendāro mūziklu “Šerbūras lietussargi” (1964), Žana Lika Godāra “Muļķa Pjero” (1965) un animācijas klasiku “Karalis un lakstīgala”, filmu “Cēzars un Rozālija” (1972) un beidzot ar komēdijām “Kaprīze” (2015) un “Drīz būšu atpakaļ”, kā arī Mišela Oslo animācijas filmu “Nakts stāsti” (2011). Būs gan tradicionālā kino konkursa skate, latviešu kinematogrāfistu jaunākais veikums un klasika, Eiropas Kinoakadēmijas labākās īsfilmas, programmas bērniem un “2ANNAS” īsfilmas. Pirmizrādi piedzīvos Astras Zoldneres īsfilma “Melleņu gars”, varēs noskatīties arī citas jaunākās latviešu filmas – piemēram, Matīsa Kažas “Vienu biļeti, lūdzu!”, dokumentālās filmas “Savējie sapratīs” otro daļu, Uģa Oltes un norvēģu multimākslinieka Mortena Trovika dokumentālo lenti “Atbrīvošanas diena”, kā arī Nila Skapāna plastilīna animācijas filmu “Mūsu ome rullē!”. Neiztrūks arī latviešu kino klasika – 1969. gadā tapusī lente “Līvsalas zēni” (Ēriks Lācis un Jānis Streičs, svētdien, 30. jūlijā, Dundagas pilī), un šā gada lielā jubilāra Rolanda Kalniņa cenzūras visskarbāk saplosītā filma “Piejūras klimats”. Bet sestdienas vakarā, noslēdzot festivālu, pludmalē uz lielā ekrāna demonstrēs šogad sešus “Oskarus” ieguvušo Demjana Šazelles mūziklu “La La Land: Kalifornijas sapņi”.

Vērienīgi pārsteigumi sagaidāmi arī vizuālās mākslas sadaļā – Ditas Lesiņas, Gunas Pogas un Ēvalda Vanaga instalācija Rojas pludmalē (no 27. jūlija), metālmākslinieka Ivara Miķelsona izstāde Rojas kultūras centrā, mākslinieka, talsenieka Andra Vikaiņa meistarklase (sestdien, 29. jūlijā, plkst. 13 Rojas kultūras centrā), tekstilmākslinieka Egila Rozenberga izstāde Rojas izstāžu centrā “Kaija” un gleznotāja Edgara Vērpes izstāde – viņa izstāde būs “RojaL” mākslas sadaļas kulminācija.

 

Festivāla “RojaL” TOP 5

Tekstilmākslinieka Egila Rozenberga izstāde Rojas izstāžu centrā “Kaija” (atklāj piektdien, 28. jūlijā, plkst. 15).

Rolanda Kalniņa filma “Piejūras klimats” (sestdien, 29. jūlijā, plkst. 22.30 uz lielā ekrāna Rojas pludmalē).

Gleznotāja Edgara Vērpes izstāde (atklāj sestdien, 29. jūlijā, plkst. 15).

“Saulrieta koncerts” – vijolniekis Sandis Šteinbergs duetā ar akordeonistu Artūru Noviku (sestdien, 29. jūlijā, plkst. 22 Rojas pludmalē uz lielā ekrāna.

Franču filmu programma (konkrēti rādīšanas laiki un vietas – www.rojal.lv).

LA.lv