Apbrīno

Rokfestivālam “Saldus saule” – 30 0

21. un 22. jūlijā Saldus Kalnsētas parka estrādē norisināsies Ērika Ķiģeļa piemiņai veltītais rokfestivāls “Saldus Saule”, kas šogad atzīmēs savu 30 gadu jubileju. Jubilejas festivālā uzstāsies Fēlikss Ķiģelis, “Musiqq”, “Astro`n`out”, “Pērkons”, “Līvi un Buks”, “Dzelzs vilks”, “Tumsa”, “Ryga”, “Colt”, Ivo Fomins, “Gain Fast”, “Rīgas Modes”, “Pienvedēja piedzīvojumi”, “Illa” un citi.

Kā jau kārtīgs rokfestivāls tas iesāksies ar lielu troksni un kārtīgu rokmūziku, kuru radīs “MCC Black Bulldogs” un leģendārais latviešu rokeris Jānis Bukums. Turpinājumā festivāla apmeklētāji varēs baudīt grupu “Rīgas modes”, Jonny Salamander, “Tumsa”, “Colt”, “Dzelzs Vilks”, “Musiqq” un “Ryga” priekšnesumus.

Festivāla otrā diena sāksies jau pulksten 12 ar bērnu un jauniešu koncertu “Saldus Saulīte”. Šis koncerts šogad ir pulcinājis ne tikai Saldus un Brocēnu novada jauniešus, bet tajā piedalīsies jau Latvijā popularitāti guvušie mākslinieki no Liepājas POP/ROCK skolas Ginta Purgaiļa vadībā.

Sestdienas pēcpusdienā festivāla apmeklētājus priecēs grupas “Gain Fast”, “Triana Park”, “Astro’n’out”, Fēliks Ķiģelis, “Pērkons”, “Virga un Buks”, “Rusted Wheel”, “Illa”, “Linga”, Ivo Fomins, “Pienvedēja piedzīvojumi”, būs arī tradicionālā uguņošana un kopīga festivāla himnas – Ērika Ķiģeļa dziesmas “Saldus saule” – dziedāšana, bet jau pret rītu pasākumam punktu ar enerģisku ballīti pieliks jautrākais Latvijas DJ ZIGGY.

Šogad īpaša uzmanība tiks pievērsta festivāla vēsturiskajam ritējumam. Būs iespēja ielūkoties Saldus pilsētas bibliotēkas sagatavotajos “Saldus Saules” foto arhīvos, un, kas zina, iespējams pat kādā vēsturiskajā liecībā ieraudzīt sevi vai kādu savu paziņu. Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejs piedāvās iepazīties ar Ērika Ķiģeļa ekspozīciju. Ē. Ķiģelis nesis Saldus vārdu tolaik un tagad, ir talantīgs un godājams mākslinieks, kura talantu viņa radītajos darbos mēs novērtējam un baudām vēl šodien. Savukārt Saldus mākslas skolas audzēkņi būs sagatavojuši savu redzējumu par “Saldus Sauli”. Iesaistot festivāla apmeklētājus un dalībniekus, tiks radīti skaisti mākslas darbi, kas ļaus “Saldus Saulei” iemirdzēties vēl spožāk un krāsaināk.

Abas dienas Kalnsētas parka pļavā notiks “Saldus Saules” gadatirgus, kurā apmeklētājiem būs iespēja piedalīties dažādās aktivitātēs – keramikas darbu veidošanā, šaušanā ar loku, drosmīgākajiem tiks piedāvātas izjādes ar zirgu, kā arī varēsiet relaksēties pirts procedūrās, lai uzņemtu spēkus tālākai festivāla baudīšanai. Visus gaidīs arī plašs un interesants mājražotāju tirgus. “A5Guitars” teltī ikviens varēs apskatīt Latvijā, Liepājā ražotas unikālas elektriskās ģitāras, kuras katra ir neatkārtojama ar to, ka ir roku darbs un otras tādas ģitāras pasaulē nav. Festivāla apmeklētājiem būs iespēja patestēt šos instrumentus, parunāt ar meistariem, kopā fotografēties, kā arī saJAMot (sadžemot). Būs pieejami, nopērkami un pasūtāmi uz vietas gatavoti unikāli muzikāli suvenīri no cēlkokiem, dzintara, citiem materiāliem un mazliet saules, kurus varēs iegādāties tikai festivāla ietvaros.

Varbūt noder!!

21. VII 19.00 – 23. VII 4.00, Kalnsētas estrāde, Saldus

Biļetes “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv

Cena: EUR 10 – 40.

LA.lv