×
Mobilā versija
+5.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
31. marts, 2016
Drukāt

Romantiskās sajūtas izdzied Ingus Pētersons

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Dziedātājs Ingus Pētersons un komponists Jānis Lūsēns visām sievietēm pavasarī dāvina jaunu koncertprogrammu “Romantika”.  Ar izcilu Latvijas dzejnieku vārdiem – Viļa Plūdoņa, Kārļa Skalbes, Andreja Eglīša, Ērika Ādamsona, Kārļa Krūzas un Eduarda Veidenbauma sarakstīti divdesmit jauni skaņdarbi.

Pozitīvas sajūtas – labestību, iejūtību, sirsnību, māku paklusēt un padomāt, vienā vārdā sakot, romantiku – koncertos izdziedās Ingus Pētersons. Šajā reizē uz skatuves kopā ar dziedātāju nebūs kādas daiļas partneres – tikai vīrieši. Komponists Jānis Lūsēns savā jaunākajā radošajā veikumā atklāj vīrieša iekšējās pasaules atspoguļojumu. Pats komponists uzsver, ka šīs dziesmas nav tikai sievietēm, bet arī viņiem pašiem – vīriešiem: “Nenoliedzami, katra vīrieša dzīvē ir brīži, kad kļūstam filozofi, sapņotāji, mīlētāji, stāstnieki, jokdari. Šis skatuves darbs būs veltījums sievietēm un padomdevējs vīriešiem, kuri reizēm mēdz būt bikli un atturīgi, nespējot atrast īstos vārdus, lai atklātu jūtu pasauli sev tuvajiem un mīļotajai sievietei.”

Komponista un dziedātāja radošā sadarbība aizsākās ciklā “Mazu brīdi pirms” un turpinājās 10 gadus. Dziesmu cikla “Romantika” muzikālais materiāls veidots no jaunām, vairāku gadu laikā tapušām, īpaši I. Pētersona balsij radītām dziesmām. J. Lūsēnam radās ideja radīt tādu programmu, kurā vīrietis stāsta par savu iekšējo pasauli – par to, ka viņš ir gan filozofs, gan mīlētājs, gan cietējs, gan sapņotājs. “Ingum ir ļoti plaša izpratne par mūziku, un viņam nav grūti dažās dziesmās dziedāt trīsdesmito gadu stilistikā, kurās to prasa teksts, gan arī mūsdienīgi, kurās ieskanas ģitāras skaņas. Sadarbība ar Ingu ir ļoti interesanta un man pašam liels izaicinājums. Var teikt, ka šī sadarbība arī iedvesmoja radīt visu šo koncertprogrammu,” atklāj J. Lūsēns.

Ingus neslēpj, ka dažas “Romantikas” dziesmas viņu saviļņojušas līdz asarām. “Jānim ir talants trāpīt gan dzejnieka, gan dziedātāja frekvencē,” atklāj Ingus. Raksturojot sajūtas par īpaši viņam sarakstītajām dziesmām, Ingus teic: “Šis Jāņa radītais cikls man ir kā milzu dvēseles zemestrīce, kā pasaules gals, pēc kura atklājas jauna, brīnišķīga pasaule un kurā vairs nav nedz sāpju, nedz skumju, tikai prieks un mīlestība.”

Ingus uz skatuves izdziedās stāstu plašā amplitūdā. “Koncertā izskanēs dziesmas no dziļas filozofijas līdz nebēdnīgai mīlai, kas ietvertas vienā tēmā – vīrieša skatījumā uz dzīvi, sievieti, mīlestību,” nosaka Ingus. Viņš pats to salīdzina kā lēcienu no klints. “Dažās dziesmās skan ļoti apokaliptiski akordi, kas lika pat nodrebēt – tāds kā likteņa klauvējiens,” teic Ingus.

Dzīvesprieku, alkas, humoru un vieglu koķetēriju koncertā palīdzēs radīt vīru komanda uz skatuves – pie klavierēm pats komponists Jānis Lūsēns, čellists Ivars Bezprozvanovs, akordeonists Kaspars Gulbis, perkusionists Harijs Gūtmanis un ģitārists Jānis Lūsēns juniors. Savukārt dziedātāja Ingus Pētersona personības šarms, neatkārtojamā balss, tās siltums un lirisms koncertā ieskanēsies vēl nebijušās nokrāsās, veidojot mūzikas valodas, teksta poētisma un interpretācijas vienotu veselumu.

Pavasara koncerttūres sākums iekrīt 7. aprīlī, kas ir komponista Jāņa Lūsēna dzimšanas diena un notiks Kuldīgā, savukārt 12. maijā noslēgsies Cēsīs. Pavasara cikls “Romantika” izskanēs astoņos koncertos visā Latvijā.

 

Varbūt noder!!

7. IV 19.00 Kuldīgas kultūras centrs

9. IV 19.00 Valmieras kultūras centrs

14. IV 19.00 Ādažu kultūras centrs

15. IV 19.00 Šlokenbekas muiža

16. IV 16.00 Jelgavas kultūras nams

20. IV 19.00 Jēkabpils tautas nams

1. V 16.00 Alūksnes kultūras centrs

12. V 19.00 Vidzemes koncertzāle “Cēsis”

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.biesuparadize.lv

Cena: 8 – 15 EUR

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+