×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
4. augusts, 2013
Drukāt

RP: šobrīd koalīcijā galvenais ir vienam otru apkarot

Foto-LETAFoto-LETA

Līdz decembrī vai janvārī gaidāmajam Reformu partijas (RP) kongresam jābūt skaidrībai par to, vai partija apvienosies ar kādu politisko spēku vai Saeimas vēlēšanās piedalīsies kā atsevišķs spēks, vai arī rīkosies citādāk, aģentūrai LETA pauda RP līderis jeb valdes priekšsēdētājs Edmunds Demiters.

Partijai nav obligāti jāapvienojas vai jāiet vienai, bet jautājums ir par to, ka sadrumstalotība labējo partiju flangā ir ļoti liela un būtu tikai loģiski, ja politiskie spēki, kas pārstāv šo ideoloģiju, tomēr spētu nonākt pie kāda kopsaucēja, skaidroja Demiters.

Nebūtu mērķtiecīgi iet uz modeli, kas parlamentā ir pārstāvēts pašlaik, – ja koalīcijā ir trīs vai pat trīs ar pusi politiskie spēki, koalīcijas darbā galvenais akcents, kā izcelties, ir vienam otru apkarot, un tas ne pie kā laba nenoved. It sevišķi tas vērojams starp “Vienotību” un RP, kurām ideoloģija ir ļoti līdzīga, pauda RP līderis.

RP politiķi pašlaik sarunājas ar “Vienotības” pārstāvjiem, taču, vai šis dialogs nonāks pie rezultāta, būs redzams visai drīz, jo sarunas nevar vilkties bezmērķīgi. Līdz Ziemassvētkiem noteikti jābūt skaidrībai, sacīja politiķis.

Demiters negrib vilkt nekādas sarkanās līnijas ne pret vienu politisko spēku, un šobrīd visi runā ar visiem. Sarunas notiek arī ar reģionu partijām, tajā skaitā “Reģionu aliansi”. Apvienošanās noteikti nav pašmērķis, bet sarunu procesu RP ir sākusi.

“Neatkarīgi no tā, vai mēs apvienojamies vai neapvienojamies, RP veiks nepieciešamos mājas darbus. Pirmkārt, [vajadzīga] partijas biedru saliedēšana. Tāpat nepieciešama skaidra pārvaldes struktūra. Mums nāksies aizstāvēt savas prioritātes budžetā,” sacīja politiķis.

Taujāts, ko viņš saprot ar labējo politiku, Demiters atzina, ka tā ir uzņēmējdarbības atbalstīšana un veicināšana, lai radītu jaunas darba vietas. Pretstats ir izteikti kreisa politika, ko īsteno apvienība “Saskaņas centrs” ar vēlmi atsevišķas darbības sfēras koncentrēt pašvaldības kontrolē. Viņi nodrošina bezmaksas transportu, un politiķis nebrīnīsies, ja pirms parlamenta vēlēšanām būs arī bezmaksas ēdināšana. SC īstenotajā kreisajā politikā uzsvars izteikti ir likts uz sociālo sfēru, neskatoties, kāds ir budžeta deficīts.

Demiters neizslēdz iespēju, ka RP Saeimas vēlēšanās varētu startēt atsevišķi. Vaicāts, vai partijas zemais reitings neliecina, ka viens pats politiskais spēks parlamentā neiekļūs, RP līderis atbildēja noraidoši.

Kā ziņots, Demiters par RP valdes priekšsēdētāju ievēlēts partijas kongresā 13.jūlijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+