×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
18. aprīlis, 2012
Drukāt

Sadeg tējas istaba un bērnu medaļas


krasmatas_zeltiite_kaviere_7

Darbīgā uzņēmēja Zeltīte Kaviere ir viena no pazīstamākajām ārstniecības augu audzētājām Latvijā. Kopā ar vīru Jāni jau 25 gadus saimnieko Kocēnu novada Vaidavas pagasta “Silkalnos”, teju simtgadīgā mājā, ko ģimene iegādājās pirms daudziem gadiem un kur izauguši arī viņu trīs bērni. 


Zeltīte ir specializējusies ārstniecības augu audzēšanā, vākšanā, kaltēšanā un pārstrādē, turklāt savā dzīvē pārbaudītās zināšanas popularizē, iepazīstinot ar tām gan tūristus, kas apmeklē šo saimniecību, gan citus interesentus.

Diemžēl 21. martā ģimeni piemeklēja nelaime – ugunsgrēks nopostīja vecumveco māju un Kavieri palika bez jumta virs galvas.

“Līdz šim domāju, ka visu varu pati. Tagad mācos pieņemt palīdzību, un tas nav vienkārši. Ne velti dainās teikts: otram devu dziedādama, otru lūdzu raudādama.” Zeltīte atzīstas, ka sākumā draugiem un atbalstītājiem esot liegusi laist pasaulē šo nelaimes ziņu. Taču pēc tam sapratusi, ka bez atsaucīgu cilvēku līdzdalības pie jaunas mājas netiks.

Ugunsnelaimē sadega arī tējas istaba, kas tika izveidota par Eiropas naudu. Telpā atradās ārstniecības augu kalte un glabātava. Tējas istaba bija populārs tūristu apskates objekts. Meita un dēls zaudējuši daudzās medaļas, kas izcīnītas dažādās airēšanas sacensībās, tostarp Ligita – arī pasaules čempiones zelta balvu. Par laimi, dēls gruvešos atrada vienu no savām medaļām, taču daudzi citi apbalvojumi no bagātīgā māsas un brāļa arsenāla neatgriezeniski zaudēti.

Pašlaik Kavieri turpina jaukt nost to, kas palicis pēc ugunsgrēka. Nostiprina pamatus, jo šajā pašā vietā iecerēts būvēt jauno māju. “Būvēt ēku citā vietā – tik bagāta es neesmu. Māņticīga arī ne,” uzsver Zeltīte. Pagasta ēkā bijusi novietota ziedojumu kastīte, kurā vienas nedēļas laikā iedzīvotāji savākuši 40 latus. “Tas ir apbrīnojami. Man nekas cits neatliek, kā mūsu nākotni nodot Dieva un labo ļaužu rokās,” ar dziļu pateicību saka Z. Kaviere.

Tomēr, lai līdz rudenim tiktu pie jaunas mājas, nepieciešami aptuveni 10 tūkstoši latu. Šādā situācijā noderētu katrs latiņš. Zeltītes draudzene un apgāda “Likteņstāsti” īpašniece Anita Mellupe ieteikusi iekārtot lielu kladi, kur pierakstīt visus ziedotājus. To viņa jau izdarījusi.

 

Z. Kaviere: “Ja katrs, kurš to var atļauties, man aizdotu piecus, desmit vai simt latus, mājas sienas un jumtu līdz rudenim izdotos dabūt gatavu. Apsolu – atdošu, protams, ne uzreiz, bet pamazām, apmēram desmit gadu laikā.”

 

Zeltīte stāsta, ka tieši līdzcilvēku atbalsts devis spēku nepadoties, bet turpināt visus iesāktos darbus – audzēt ārstniecības augus, jo “līgumi jau saslēgti”, turēt lopiņus savā saimniecībā, konsultēt žurnāla “36,6°C” lasītājus. Bet šā gada 13. augustā kopā ar otru zāļu sievu Līgu Reiteri no Ventiņiem rīkot tradicionālo atvērto durvju dienu, ko sauc “Divas zāļu sievas vienā pļavā”. Parasti to apmeklē 120 līdz 160 cilvēku. “Agrāk kopā ar interesentiem izstaigājām manu ārstniecības augu saimniecību. Tējas istabu vēl nebūsim atjaunojuši, bet gan jau būs daudz cita interesanta, ko apmeklētājiem parādīt,” optimistiski teic Z. Kaviere. Un piebilst: “Lūdzu, izmantojiet manas zināšanas un prasmes par ārstniecības augiem. Esmu gatava vadīt nodarbības, sarunas, radošās darbnīcas dažāda vecuma grupām. Un, protams, būšu priecīga par katru nopirkto tējas paciņu vai pirtsslotu!”

 

Kocēnu novada domes administrācija lūdz visus labas gribas cilvēkus savu iespēju robežās ziedot Zeltītei Kavierei jaunas mājas celtniecībai. Ziedojumus iespējams pārskaitīt uz Z. Kavieres kontu: LV85HABA000151A129567, p. k. 050360-11362, pārskaitījumu nosaucot kā ziedojumu.

Zeltītes Kavieres tālrunis 29432126.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+