Ekonomika
Darbs

Sagatavo ES ierēdņa darbam0

Foto – AFP/LETA

Kā pieteikties darbam Eiropas Savienības (ES) institūcijās un kļūt par pastāvīgo darbinieku – ierēdni? Kādi testi kur un kad jāaizpilda?  Kad un kur var strādāt, ja iegūta vidējā (profesionālā) izglītība, vēl nav augstākās izglītības un darba pieredzes? Kādas perspektīvas ir augstskolu absolventiem? Kā vislabāk noformēt pieteikumu praksei ES institūcijās?

Pirmdien, 21. maijā, no plkst. 15 līdz 17.30 Eiropas Savienības mājas 1. stāvā atbildes uz šiem un citiem jautājumiem lekcijā par Eiropas Personāla atlases biroja (EPSO) atklātajiem konkursiem ierēdņu kandidātiem, darba un prakses iespējām ES institūcijās sniegs Uldis Šalajevs.

EPSO organizē atklāto konkursu (Administratora – AD/Asistenta – AST) testus un atlasa darbiniekus ES iestādēm un aģentūrām. Pēc tam katra institūcija var pieņemt darbiniekus no EPSO atlasīto pretendentu vidus. Uldis Šalajevs ieteiks, kur, kad un kā vislabāk kārtot EPSO AD un AST testus, kādas stratēģijas pielietot. Interesentiem būs iespēja uzzināt arī par prakses iespējām ES institūcijās un aģentūrās. Praktiskās nodarbības laikā dažiem dalībniekiem būs iespēja izmēģināt savas prasmes darba grupas vadīšanā. Simulācijas uzdevums notiks angļu valodā.

Lekcija un nodarbība bezmaksas, taču uz to jāpiesakās iepriekš.

LA.lv