Ekonomika
Bizness

Sagatavo pastkastīti! IKEA paziņo par vairāk nekā 400 000 katalogu piegādi2

Publicitātes foto

Patlaban ir izdots pirmais IKEA katalogs latviešu valodā, un ir sākta tā izplatīšana Latvijas iedzīvotājiem, portālu “LA.lv” informēja IKEA pārstāvji.

Katalogs divu nedēļu laikā tiks piegādāts vairāk nekā 400 tūkstošos mājokļu Rīgā un Pierīgā. IKEA katalogs ir mājokļa labiekārtošanas un interjera dizaina iedvesmas avots teju 300 lappusēs.

IKEA Latvija veikala vadītāja Inga Filipova sacīja, ka, veidojot IKEA katalogu, galvenokārt tika domāts par cilvēkiem un to, kā uzlabot ikviena dzīvi mājās.

“Šogad IKEA katalogā apkopotas interjera idejas un risinājumi visdažādākajiem mājokļiem, jo cilvēku dzīves apstākļi un finansiālās iespējas ļoti atšķiras. Kataloga nolūkos tika izveidoti septiņi mājokļu iekārtojumi, lai ikviens tajos spētu saskatīt ko sev tuvu un rastu iedvesmu skaistām pārvērtībām savās mājās. Katalogā attēlota dažādu cilvēku sadzīve, ņemot vērā viņu sapņus un vajadzības mājās,” skaidroja Filipova.

Veidojot IKEA katalogu, ņemti vērā vispasaules pētījuma “Dzīve mājās” rezultāti. Šo pētījumu veic, lai apzinātu cilvēku sadzīves paradumus un vēlmes mājokļa labiekārtošanas jomā. Latvijā pētījums tika veikts 2018. gada jūlijā.

Vidēji katrs otrais respondents teica, ka ir apmierināts ar sava mājokļa iekārtojumu, un 62% aptaujāto sacīja, ka nekur nav tik labi kā savās mājās. Tomēr 6 no 10 respondentiem norādīja, ka viņu mājās nepieciešams remonts, un 75% aptaujāto atzina, ka tas galvenokārt tiek atlikts naudas trūkuma dēļ

“IKEA ir veikals cilvēkiem, tāpēc ieklausāmies cilvēkos un pielāgojamies dažādajām vajadzībām un vēlmēm. Katalogā apkopotas Zviedrijas interjera dizaina idejas, kuras par pieņemamu cenu iedzīvināt arī savās mājās, iekārtojot pavisam nelielu mājokli vai māju, kurā mīt ģimene ar bērniem, vai jebkādu citu dzīves telpu,” norādīja IKEA Latvija veikala vadītāja.

IKEA katalogs ir ikgadējs izdevums, un pašu pirmo 1951. gadā Zviedrijā izdeva IKEA dibinātājs Ingvars Kamprads.

Saistītie raksti

Šogad IKEA katalogu izdos 50 valstīs 37 valodās ­­– kopumā vairāk nekā 190 miljonos eksemplāru. Latvijā drukātais katalogs pieejams latviešu valodā, bet, sākot ar 30. augustu, digitālais katalogs būs pieejams tīmekļa vietnē www.ikea.lv gan latviešu, gan krievu valodā.

Jau vēstīts, ka Latvijā pirmais “IKEA” veikals tiks atklāts 30. augustā. Jaunais veikals atrodas Biķeru ielā 2, Dreiliņos, Stopiņu novadā. Šis būs lielākais IKEA veikals Baltijas valstīs.

IKEA dibināta Zviedrijā 1943. gadā. Pašlaik 50 pasaules valstīs darbojas 410 IKEA veikalu.

LA.lv