Latvijā
Politika

Darbu sāk jaunā Saeima. “LA” iepazīstina ar tās sākotnējo sastāvu 0


Saeimas kancelejas darbiniece ar likumdevēja darba ikdienu iepazīstina Latvijas Reģionu apvienības un Nacionālās apvienības jaunos deputātus.
Saeimas kancelejas darbiniece ar likumdevēja darba ikdienu iepazīstina Latvijas Reģionu apvienības un Nacionālās apvienības jaunos deputātus.
Foto – Dainis Bušmanis

Šodien uz pirmo sēdi sanāks 12. Saeima. Jaun­ievēlētā Saeima pirmajā sēdē vispirms ievēlēs balsu skaitītājus, kā arī pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisiju. Pēc tam katrs jaunievēlētais deputāts dos svinīgo solījumu un apliecinās to ar savu parakstu.

Pirmajā sēdē tiks ievēlēts Saeimas prezidijs – Saeimas priekšsēdētājs, divi viņa biedri, sekretārs un viņa biedrs. Līdz jaunā priekšsēdētāja ievēlēšanai sēdi vadīs līdzšinējā Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

Plānots, ka šajā sēdē pašreizējais Ministru kabinets informēs par savu pilnvaru nolikšanu. Valdība gan turpinās pildīt savus pienākumus līdz brīdim, kad Saeima būs izteikusi uzticību jaunam Ministru kabinetam, kas varētu notikt jau šonedēļ.

Uzreiz gan jāsaka, ka jau tuvākajās dienās Saeimas sastāvs varētu piedzīvot ievērojamas pārmaiņas. Vispirms jau par plāniem nolikt mandātu paziņojis deputāts Jānis Junkurs (“Vienotība”), tādējādi atbrīvojot ceļu uz Saeimu aiz svītras palikušajai Solvitai Āboltiņai. Savukārt vairāki citi deputāti (Laimdota Straujuma, Anrijs Matīss, Edgars Rinkēvičs, Jānis Reirs, Rihards Kozlovskis, Dace Melbārde, Dzintars Rasnačs, Uldis Augulis, Guntis Belēvičs, Jānis Dūklavs, Dana Reizniece-Ozola un Raimonds Vējonis) jau šonedēļ, visticamāk, sāks strādāt valdībā un noliks mandātus uz ministra pienākumu pildīšanas laiku. Tikmēr viņus Saeimā ar tā sauktajiem “mīkstajiem mandātiem” aizvietos nākamie attiecīgajā vēlēšanu apgabalā aiz svītras palikušie kandidāti.

Uzziņa

Deputāta svinīgais solījums

“Es, uzņemoties Saeimas deputāta 
amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru (svinīgi solu) būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas 
Satversmi un likumus.”

“LA” piedāvā iepazīt jaunievēlētās 12. Saeimas sākotnējo sastāvu

Galerijas nosaukums
LA.lv