Kultūra
Literatūra

Sākas Rīgas Grāmatu svētki ar plašu programmu 0

Foto: LETA

Nozares profesionāļiem Grāmatu svētku programmā jau ceturtdien, 18. oktobrī, notika starptautiskas konference “Kā grāmata satiek lasītāju”, kurā Latvijas izdevējiem bija iespēja sastapt kolēģus un literāru pasākumu rīkotājus no Beļģijas, Igaunijas, Lietuvas, Nīderlandes un Portugāles, uzklausīt viņu pieredzi un prognozes par grāmatniecības attīstības virzieniem turpmākajos gados.

Piektdiena, 19. oktobris

Piektdien plkst. 12 Rīgas Kongresu nama 2. stāva foajē tiks atklāti Grāmatu svētki. Plkst. 15-16 gaidāma tikšanās ar Pasaules latviešu klaidoņu brālības priekšsēdētāju Pēteri Strubergu, bet uzreiz pēc tam, plkst. 16, ar Gintu Barkovski, vienu no diviem latviešiem, kas kļuva par pirmo komandu pasaulē, kura airu laivā šķērsojusi Dienvidatlantijas okeānu bez motora, burām vai pavadošā kutera. Svētku apmeklētāji varēs arī noskatīties dokumentālo filmu “Okeāna saviļņotie”

Sestdiena, 20. oktobris

Plašākā Grāmatu svētku programma gaidāma sestdien, 20. oktobrī.

Plkst. 12 notiks Elmāra Grēna grāmatas “Nāves impērija. Bioloģisko ieroču slepenā programma PSRS un arī pēc tam…” atvēršana.

Plkst. 13-14 sarīkojumā “Kas kāzās man neiet, Kad kāzās aicināja” atvērs latviešu tautasdziesmu akadēmiskā izdevuma 7. sējumu “Kāzas”. Sarīkojumā piedalīsies arī Latvijas Kultūras akadēmijas tradicionālās dziedāšanas grupa “Saucējas” un LU LFMI Latviešu folkloras krātuves tautasdziesmu pētnieces.

Plkst. 14–15 apgāds “Pētergailis” aicina uz sarīkojumu “Latvijai – 100. Dzejnieki un personība dzejnieku un prozaiķu skatījumā”.

Plkst. 15-16 Rīgas Kongresu nama 215. telpā laipni gaidīti visi kriminālromānu cienītāji, jo tiks atvērta “Amnēzija” – Daces Judinas jaunā, jau devītā grāmata sērijā “Izmeklē Anna Elizabete”. “Latvijas Mediju” sarīkojumā gaidāms arī komponista Artura Nīmaņa albuma “Millectrinium” pirmatskaņojums. Tie, kuri atnāks uz grāmatas atvēršanu, to varēs iegādāties pirmie par īpašu grāmatu tirgus cenu. Grāmatu veikalos “Amnēzija” nonāks tikai pirmdien.

Plkst. 16–17 Dace Priede stāstīs par ceļojumu uz indiāņu rezervātu Ziemeļdakotā, arī par latviešu un dakotu kultūru līdzībām, arī par genocīdu pret šīm tautām.

Plkst. 17-18 būs otrā iespēja sastapt “Okeāna saviļņotos”.

Svētdiena, 21. oktobris

Svētdien Rīgas Kongresu namā visvairāk gaidītas ģimenes ar pašiem mazākajiem lasītājiem.

Plkst. 12-13 autoriem klātesot tiks atvērts Jura Zvirgzdiņa un Gundegas Muzikantes jaunais kopdarbs “Zvaigžņu tramvajā” , kā arī Ievas Samauskas un Katrīnas Avotiņas “Visvisādas vēlēšanās”. Lieli un mazi varēs piedalīties erudīcijas spēlē “Mūsu Latvija grāmatā”.

Plkst. 13–14 notiks “Mūsu mazā bibliotēka”: darbnīca ar grāmatas “Brīnumu gredzens” ilustratoru Damijanu Stepančiču.

Plkst. 14–15 būs iespēja sastapt igauņu rakstnieci, autobriogrāfiskās grāmatas “Biedrs bērns” autori Lēlo Tungalu. Vērts atgādināt, ka pēc Lēlo Tungalas grāmatas motīviem tapusi tāda paša nosaukuma filma, kuru varēs noskatīties gan Riga IFF laikā, gan pēc tam kinoteātros.

LA.lv
DK
Dace Kokareviča
Kultūra
Olande un Maļorka vai Ālandi un Maljorka? Mainās īpašvārdu rakstība
1 diena
LA
LA.lv
Kultūra
Apstiprinātas astoņas jaunas nemateriālā kultūras mantojuma vērtības
1 diena
LA
LA.lv
Kultūra
Japāņu seniors atrod Mikipeles “tēvu”
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Ar plašu studentu gājienu un saullēkta sagaidīšanu sākas Latvijas Republikas proklamēšanas 100.gadadiena
59 minūtes
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
1938. gada 18. novembrī. Grandiozas valsts 20. gadskārtas svinības
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Diena būs vējaina, daudzviet uzpilinās lietus
1 stunda
LA
LA.lv
Latvijā
Latvijas valsts simtgades svinīgajos pasākumos piedalīsies Igaunijas, Islandes, Lietuvas un Somijas prezidenti
1 stunda
LA
LA.lv
Latvijā
VIDEO: Latvijā pazīstami cilvēki pauž sirsnīgus vēlējumus savai valstij
11 stundas