×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
20. janvāris, 2015
Drukāt

Samazinājies “melno punktu” skaits uz autoceļiem; sagatavota jauna karte

Foto-LETAFoto-LETA

Mašīnas uz piesnigušas šosejas.

Uzņēmums “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) sagatavojis jaunu valsts autoceļu “melno punktu” karti. Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, šādu bīstamu vietu skaits ir samazinājies – 2011.-2013. gadā uz valsts ceļiem konstatēti 58 “melnie punkti”, informē LVC.

2009.-2011. gadā uz valsts autoceļiem bija 62 “melnie punkti”, 2007.-2009. gadā – 174.

“Melnie punkti” ir bīstamākās vietas uz valsts autoceļiem. Par “melno punktu” tiek uzskatīta vieta, kur viena kilometra garumā trīs gadu laikā ir notikuši astoņi vai vairāk satiksmes negadījumi vai ir trīs vai vairāk bojā gājušie. Savukārt krustojums uzskatāms par “melno punktu”, ja šie negadījumi notikuši 150 metru rādiusā uz katru pusi.

Viens no iemesliem “melno punktu” skaita samazinājumam ir LVC veiktie satiksmes drošības uzlabošanas pasākumi. Piemēram, Rīgas apvedceļa A5 (Salaspils–Babīte) pašā sākumā, kur agrākā bīstamā krustojuma vietā ir rotācijas aplis, vai uzstādītais luksofors pie pagrieziena uz Baložiem uz Bauskas šosejas. Ievērojami līdzekļi savulaik tika ieguldīti ceļa infrastruktūrā Koknesē: tika uzstādīts apgaismojums, izveidoti gājēju celiņi un izbūvēta Daugavpils šosejai paralēla iela, kā arī ar luksoforu regulējams krustojums. Pateicoties tam, “melnā punkta” Koknesē vairs nav uzsver uzņēmumā.

Kā pirmais un izteiksmīgākais “melnais punkts” šobrīd ir noteikts Ventspils šosejas krustojums ar Jelgavas–Tukuma ceļu. Jau šogad to sāks pārbūvēt par rotācijas apli. Tāpat šogad tiks pabeigti tādi drošības uzlabošanas projekti kā gājēju celiņi Līgatnē un Ulbrokā un apgaismojuma ierīkošana pie Baltezera kokaudzētavas uz Tallinas šosejas.

Melno punktu karte un tabula ir apskatāma LVC mājaslapā sadaļā Ceļu lietotājiem, kur to var arī izdrukāt.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+