×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
1. decembris, 2015
Drukāt

Savisārs grib “pārvērst visu Igauniju par apgabalu” (1)

Foto LETAFoto LETA

Igaunijas Centra partijas vadītājs Edgars Savisārs

Igaunijas Centra partijas vadītāja Edgara Savisāra izteikumi par partijas vēlmi “atdalīties no Igaunijas tiesiskās sistēmas” vedina domāt, ka viņš “grib pārvērst visu Igauniju par apgabalu, kas tiek pārvaldīts, pārkāpjot tiesiskas valsts normas,” paziņojis Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess.

Komentējot prokrieviskā Igaunijas politikas veterāna teikto, prezidents savā feisbuka profilā turklāt lietojis vārdu “apgabals” krievu valodā – “oblastj”.

“Vienas mūsu parlamentā pārstāvētās partijas vadītājs svētdien paziņoja par savas partijas nepakļaušanos mūsu valstij un tās konstitūcijai, solot atdalīt Centra partiju no mūsu tiesiskās sistēmas,” raksta Ilvess. “Divdesmit piecus demokrātijas gadus šis cilvēks grib pārvērst Igauniju par apgabalu, kas tiek pārvaldīts necaurredzami un pārkāpjot tiesiskas valsts normas, – tā, kā jau mēdz pārvaldīt apgabalus.”

“Tas nekad vairs neatkārtosies – tauta nepiekrīt. Igaunija nekļūs par “oblastj”,” viņš uzsvēris.

Savisārs, kas svētdien atkārtoti ievēlēts Centra partijas priekšsēdētāja amatā, savā runā paziņoja, ka partija plāno veikt grozījumus statūtos, paredzot atdalīties no Igaunijas tiesiskās sistēmas.

Pēc viņa teiktā, tas būšot “civilizēts veids, kā izteikt neuzticību Igaunijas prokuratūrai, [Drošības policijai] KaPo un tiesu varai”.

Kā pirmdien skaidrojusi Centra partijas priekšsēdētāja vietniece Sireta Kotka, partijas kongresa laikā pieņemti statūtu grozījumi, kas ļauj tajā atrasties krimināli sodītām personām.

KaPo preses sekretāre Agnese Sūrmetsa-Otsa norādījusi, ka Savisāra sacītais “acīmredzot jāvērtē kā retorisks izteikums”, jo partijas statūti nevar būt pretrunā ar valsts likumiem un tādēļ nav iemesla uztraukties, ka Centra partija patiešām atdalīsies no Igaunijas tiesiskās sistēmas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Varbūt Savisārs liek saprast, ka Igaunijas tiesiskajai sistēmai ir nopietnas problēmas , bet ne to, ka grib atdalīties no Igaunijas valsts? Labi jau būtu , ka viņš pats komentētu šo situāciju, bet ne ļautu par to komentēt savam politiskajam konkurentam Ilvesam. Tad mēs iegūtu daudz precīzāku informāciju par šo tēmu nekā tagad.

Draugiem Facebook Twitter Google+