Uncategorized

“Schenker” līga iziet reģionos 16

Latvijas klubi daļu no Latvijas un Igaunijas apvienotā vīriešu volejbola čempionāta – “Schenker” līgas – jaunās sezonas mājas spēlēm aizvadīs valsts reģionos, tādējādi cerot veicināt sporta veida popularitāti un piesaistīt tam jaunus spēlētājus, otrdien paziņots sacensību preses konferencē.

“Schenker” līgas turnīrā šogad nemainīgi startēs desmit Latvijas un Igaunijas labākie vīriešu volejbola klubi. Latviju sacensībās pārstāvēs četras komandas – “Biolars”/”Jelgava”, “Poliurs”/”Ozolnieki”, RTU/”Robežsardze” un “Daugavpils Universitāte” (DU).

“Vēlos apsveikt visus klubus ar jaunās sezonas sākumu. Novēlu, lai šī sezonas izceļas ar skaistām iezīmēm. Vēlos pateikties jaunatnes treneriem, kuri komandām ir sagatavojuši jauno maiņu. Jaunajā sezonā katrs klubs noteikti gatavo kaut ko īpašu,” preses konferencē izteicās Latvijas Volejbola federācijas (LVF) prezidents Atis Sausnītis.

Katrs Latvijas klubs daļu no jaunās sezonas mājas spēlēm aizvadīs valsts reģionos. Zināms, ka RTU/”Robežsardze” vienu spēli aizvadīs Rēzeknē, bet DU divus mačus izspēlēs Jēkabpilī. Par pārējo komandu spēlēm ārpus saviem ierastajiem mājas spēļu laukumiem vēl norit saskaņošana.

“Šādi vēlamies popularizēt sporta veidu un piesaistīt tam jaunos spēlētājus,” skaidroja Sausnītis. “Šobrīd tiek strādāts pie tā, lai no Latvijas “Schenker” līgai pievienotos vēl divi klubi, taču tas viss ir saistīts ar finansēm. Arī eiro ieviešana mums nav īpaši palīdzējusi. Tāpat tiek strādāts pie tā, lai mūsu volejbola sabiedrībā atgrieztu Lietuvu, taču tur pagaidām izskanējusi vēlme tiktie tikai ar mūsu Nacionālās līgas vidējā gala komandām, rīkojot sabraukumus.”

Pagājušās sezonas Latvijas čempionu un 2012.gada Latvijas kausa ieguvēju “Biolars”/”Jelgava” komandu pirms jaunās sezonas pametuši Reinis Pekmanis un Mārcis Jirgensons, kurš pārgājis uz RTU/”Robežsardze” vienību. Savukārt šīs nedēļas beigās plānotajā Superkausa turnīrā Jelgavā komandai palīdzēs Latvijas izlases spēlētājs Ansis Medenis, kurš, iespējams, vienībā varētu uzkavēties ilgāku laiku. Kā savus sezonas mērķus “Biolars”/”Jelgava” klubs nospraudis uzvaras Latvijas čempionātā un kausa izcīņas turnīrā, kā arī iekļūšanu “Schenker” līgas finālčetrinieka turnīrā.

Uz valsts čempionu titulu jaunajā sezonā pretendēs arī esošie Latvijas vicečempioni “Poliurs”/”Ozolnieki”. Vienībai pievienojies cēlājs Mārtiņš Antons, kurš iepriekš spēlēja DU komandā. Tāpat komandu papildinājis Ēriks Baiks. Kluba vadība savas iespējas cīnīties par vietu “Schenker” līgas finālčetrinieka turnīrā vērtē izvairīgi, izsakoties, ka tālabad būtu jāsāk ar vismaz viena Latvijas izlases spēlētāja piesaisti komandai. Tajā pašā laikā kluba vadība izceļ, ka Latvijas čempionāta sudrabs jaunajā sezonā jau tiks vērtēts kā neveiksme – komandai interesējot tikai zelts.

“Esam jaunākā komanda līgā, tāpēc nevaram konkurēt ar Rīgas klubiem, kas savāc visus labākos spēlētājus, arī no mūsu sastāva. Viņus noturēt pie sevis iespējams tikai tad, kad volejbolisti mācās pie mums universitāte. Tāpēc esam nedaudz pamainījuši attīstības stratēģiju, piesaistot jaunos spēlētājus no reģioniem,” izteicās DU kluba menedžeris Elmārs Rudovičs, atklājot, ka jaunajā sezonā “Jēkabpils” komanda darbosies kā DU vienības fārmklubs. “Kopā ar LVF notiek darbs, lai aizsargātu tos spēlētājus, kurus cenšas pārvilināt uz Rīgu. Citādāk vēlāk viss koncentrēsies tikai tur, bet reģionos vairs nekas nebūs palicis.”

Savukārt RTU/”Robežsardze” komandas galvenais treneris Raimonds Vilde izteicies, ka jaunajā sezonā mainījies ir tikai kluba nosaukums (iepriekš – “Lāse-R”), bet uzdevumi paliek iepriekšējie – Latvijas čempionu tituls, uzvara Latvijas kausa izcīņā un finālčetrinieks “Schenker” līgā. RTU/”Robežsardze” komandas rindas starpsezonā papildinājuši Jirgensons un Edgars Točs, taču par vājāko punktu vienībā Vilde izcēlis cēlāja pozīciju, kurā tiek meklēts kāds pieredzējis pastiprinājums.

Zināms, ka jaunajā sezonā “Biolars”/”Jelgava” kluba budžets būs līdz 110 000 eiro (77 300 latu), bet “Poliurs”/”Ozolnieki” komandai – līdz 70 000 eiro (49 200 latu). Pārējie divi “Schenker” līgā startējošie Latvijas klubi savus budžetus atklāt nevēlējās.

Sacensību pirmajā posmā desmit klubi izspēlēs divu apļu turnīru. Pēc tam komandas atkarībā no rezultātiem tiks sadalītas divās grupās, kur pirmajā spēlēs 1.-5.vietas ieguvēji, bet otrajā – 6.-10.vietas ieguvēji. Pēc vēl viena apļa, kas tiks izspēlēts grupu ietvaros, ceturtdaļfinālam kvalificēsies visas piecas pirmās grupas komandas un trīs labākās otrās grupas vienības. Ceturtdaļfinālā cīņas notiks līdz vienas komandas divām uzvarām, bet to uzvarētāji kvalificēsies “Final Four” turnīram.

Pēc “Schenker” līgas sezonas beigām Latvijas un Igaunijas klubi savu čempionātu izslēgšanas turnīros noskaidros valsts čempionus.

Pērn “Schenker” līgas sacensībās no Latvijas klubiem vissekmīgāk startēja “Lāse-R”, kas izcīnīja trešo vietu. Latvijas komandas turnīra bronzas godalgas ieguvušas septiņos no astoņiem turnīra pastāvēšanas gadiem. Vienīgo reizi tas nenotika 2011./12.gada sezonā, kad finālturnīrā neiekļuva neviena Latvijas vienība. Par čempioni pērn kļuva TTU komanda no Igaunijas, kas finālā salauza regulārajā sezonā uzvarējušās “Parnu” vienības pretestību.

LA.lv