Kultūra
Mūzika

Senās mūzikas festivālā muzicēs Elīna Šimkus un “Maskavas virtuozi”0

Foto: LETA

24. Starptautiskais Senās mūzikas festivāls, kuru tradicionāli organizē VSIA “Latvijas koncerti”, šogad notiks no 12. līdz 14. jūlijam Rīgā un Rundālē, piedāvājot klausītājiem itāļu, vācu un angļu baroka mūzikas izmeklētākos opusus, kā arī spāņu un flāmu vecmeistaru darbus, informē “Latvijas koncerti” komunikāciju speciāliste Rinta Bružēvica.

Koncertos muzicēs Jūlija Ležņeva, Elīna Šimkus, Sergejs Jēgers, Miša Maiskis, Ieva Saliete, Dmitrijs Siņkovskis, senās mūzikas ansamblis no Šveices “Fantasia Ficta”; baroka orķestris “Collegium Musicum Riga”; kamerorķestri “Kremerata Baltica” un “Maskavas virtuozi”. Senās mūzikas festivāla noslēgumā arī šogad skanēs Antonio Vivaldi vijolkoncertu cikls “Gadalaiki”, savukārt mazie klausītāji varēs doties muzikālā ceļojumā uzvedumā „Laimes bērns”.

12. jūlijā Mazajā ģildē Senās mūzikas festivālu atklās Elīna Šimkus un senās mūzikas ansamblis “Fantasia Ficta” no Šveices, 13. jūlijā Lielajā ģildē koncertā “Vivaldi un Hendeļa operārijas” Sinfonietta Rīga satiksies ar vienu no spilgtākajām baroka mūzikas balsīm, ko īpaši iecienījuši Eiropas baroka mūzikas gardēži – Jūliju Ļežņevu.

14. jūlijā Rundāles pils Baltajā zālē plkst. 13 muzikālais uzvedums „Laimes bērns” iepazīstinās mazos klausītājus ar pasaku par puisēnu, kas piedzimis laimes krekliņā. Kad puisēns būs izaudzis liels, tas viņu pasargās no ļaunā Ķēniņa viltībām, palīdzēs paveikt visgrūtākos uzdevumus, tiekot galā gan ar laupītājiem, gan Velnu un Velna vecmāmuļu. No plkst. 11.30 pils pagalmā bērniem būs iespēja nogrimēties un piedalīties radošajās darbnīcās. Savukārt plkst. 16 pils Baltajā zālē koncertā “Itāļu un vācu baroka virsotnes” dzirdēsim klavesīnisti Ievu Salieti, čellisti Ilzi Gruduli un šveiciešu vijolnieci Meretu Litī. Plkst. 18 Rundāles pils Zelta zālē senās mūzikas ansamblis “Fantasia Ficta” no Šveices atskaņos Renesanses meistardarbus.

Plkst. 20 Rundāles pils Balto zāli ar krāšņu baroka un klasicisma laikmeta mūziku pieskandinās klausītāju iemīļotais kontrtenors Sergejs Jēgers un baroka orķestris “Collegium Musicum Riga”, mākslinieciskais vadītājs Māris Kupčs. Bet plkst. 22 Rundāles pils dārzā Senās mūzikas festivāla noslēgumā arī šogad skanēs Antonio Vivaldi vijolkoncertu cikls “Gadalaiki” – viens no populārākajiem klasiskās mūzikas opusiem. To atskaņos kamerorķestris “Kremerata Baltica” un un pasaulslavenais vijolnieks Dmitrijs Siņkovskis, bet festivāla noslēgumā klausītājus priecēs arī pasaulslavenais čellists Miša Maiskis un slavenais Krievijas kamerorķestris “Maskavas virtuozi”, atskaņojot Antonio Vivaldi un Luidži Bokerīni skaņdarbus.

LA.lv