Mobilā versija
+2.3°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
10. aprīlis, 2014
Drukāt

Septiņi kandidāti uz Lietuvas prezidenta amatu


Baltijas valstu prezidentu un NATO ģenerālsekretāra kopīgā preses konference

Lietuvā vakar oficiāli sākās priekšvēlēšanu kampaņa, gatavojoties 11. maijā gaidāmajām Lietuvas prezidenta vēlēšanām.

Cīņu par prezidenta krēslu turpina septiņi kandidāti: pašreizējā prezidente Daļa Grībauskaite, sociāldemokrātu kandidāts Eiroparlamenta deputāts Zigmants Balčītis, Viļņas mērs Artūrs Zuoks, Lietuvas Zemnieku un zaļo savienības kandidāts Ignalinas mērs Bronis Rope, neatkarīgais kandidāts Seima deputāts Naglis Puteiķis, Darba partijas kandidāts Seima deputāts Artūrs Paulausks un Lietuvas poļu vēlēšanu akcijas priekšsēdētājs EP deputāts Valdemārs Tomaševskis. Nepieciešamos parakstus laikus neiesniedza četri pretendenti – uzņēmējs Vlads Lašs, Lietuvas Neatkarības akta parakstītājs Rolands Paulausks, greidera vadītājs Jons Lašinis un Demokrātiskās darba un vienotības partijas priekšsēdētāja, pirmā atjaunotās neatkarīgās Lietuvas tieši ievēlētā prezidenta Aļģirda Brazauska atraitne Kristina Brazauskiene. Priekšvēlēšanu debates televīzijā sāksies 17. aprīlī. Ja būs nepieciešama arī vēlēšanu otrā kārta, tā tiks rīkota 25. maijā.

Pievienot komentāru

Meja kļūs par pirmo ārvalstu līderi, kas tiksies ar Trampu (1)Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja nākamnedēļ kļūs par pirmo ārvalstu līderi, kas tiksies ar jauno ASV prezidentu Donaldu Trampu pēc viņa inaugurācijas, sestdien paziņoja Baltā nama administrācija.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+