Kultūra
Kultūrpolitika

“Sidraba tintnīcas” šogad Zanderei, Repšei un Hačatrjanai 1

Foto: LETA

Šogad Starptautiskās Rakstnieku un tulkotāju mājas un Ventspils pilsētas domes kopējo balvu “Sudraba tintnīca” saņems Inese Zandere par dzejas krājumu “Putna miegā”; Gundega Repše par romānu “Jauki ļaudis”, kā arī “Rakstnieku pavārgrāmatu” un interviju apkopojumu “Rakstnieki ir”, un Naira Hačatrjana par latviešu prozaiķu izlasi armēņu valodā, pavēstīja Rakstnieku mājas pārstāve Ieva Balode.

Šī ir jau ceturtā reize Rakstnieku mājas pastāvēšanas astoņos gados, kad tiek pasniegtas balvas. To apjoms – 700 eiro.

Savukārt Izcilības stipendijas 420 eiro apmērā un iespēju vienu mēnesi dzīvot Rakstnieku mājā šogad saņems izcilā grāmatu redaktore Gundega Blumberga un jaunā prozaiķe Zanda Tereško.trjanai

Apbalvošanas pasākums notiks 11.septembrī plkst.19.00 Teātra namā Jūras vārti, Ventspilī, integrējot to koncerta “Vēstules. Klusas dziesmas” ievaddaļā.

Ieva Balode stāsta, ka žūrijas darbs kļūst aizvien sarežģītāks, jo šajā laikā Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja apliecinājusi savas darbības nozīmību ne tikai Latvijas kultūras dzīvē, bet arī starptautiskā līmenī: te pieteikušies un viesojušies literāti vairāk kā no 60 pasaules valstīm, un Mājā sarakstīto grāmatu skaits aizvien aug, nu jau pārsniedzot trešo simtu.

LA.lv