×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
3. jūlijs, 2012
Drukāt

SM: pasažieru skaita kritums Rīgas lidostā ir vērtējams negatīvi

Foto-LETAFoto-LETA

Lai gan krasais pasažieru skaita kritums starptautiskajā lidostā “Rīga” ir vērtējams negatīvi, tam ir objektīvi iemesli, aģentūrai LETA skaidroja Satiksmes ministrijas valsts sekretārs Anrijs Matīss.

“Jebkurš pasažieru skaita samazinājums ir vērtējams negatīvi, taču ir jāsaprot, ka “airBaltic” biznesa plāns paredzēja, ka pasažieru skaits samazināsies,” sacīja Matīss. Viņš piebilda, ka arī cits operators – “Ryanair” ir samazinājis reisu skaitu un daļu reisu pārcēlis uz Lietuvu.

“Šis pasažieru skaita pieaugums bija saistīts ar to, ka bija ļoti daudz galamērķu, kas bija ekonomiski nepamatoti, un izmaksas nesedzās. Kompānijai bija lielāki izdevumi un no šādiem galamērķiem nācās atteikties. Tāpat nācās samazināt reisu skaitu, palielinot ekonomisko piepildījumu, kas dod pozitīvu ekonomisko efektu,” viņš skaidroja.

Viņaprāt, reisu skaita un pasažieru skaita samazinājums šajā gadījumā ir objektīvs un lidostas vadība nav jāvaino. Patlaban ir svarīgi piesaistīt jaunas lidsabiedrības, kas arī tiekot darīts. “Tomēr ir jāsaprot, ka mēs nevaram palaist tukšas lidmašīnas un pārvadāt dažus pasažierus, jo tas rada zaudējumus,” teica valsts sekretārs.

Viņš uzsvēra, ka lidostas vadība dara visu, ko var, un veiksmīgi strādā pie jaunu pārvadātāju piesaistes, kas nebūt nav no tiem vieglākajiem darbiem, ņemot vērā iedzīvotāju skaitu Latvijā un to, cik lidosta apkalpo.

“Bet tas nenozīmē, ka tas tā turpināsies visu laiku. Pasažieru skaits noteikti pieaugs un turpmāko gadu laikā pārsniegs iepriekšējos rādītājus,” prognozēja Matīss.

Starptautiskā lidosta “Rīga” pirmajā pusgadā apkalpojusi 2,24 miljonus pasažieru, kas ir par 5,9% mazāk nekā pērn analoģiskā laika periodā. Par 4,2% samazinājies lidojumus skaits, sasniedzot 33 796 lidojumus. Jūnijā Rīgas lidosta apkalpojusi 473 260 pasažieru, kas ir par 11,1% mazāk nekā pērn jūnijā, savukārt lidojumu skaits samazinājies par 9,8%. Lidostā darbojas 17 aviokompānijas un pasažieriem tiek piedāvātas iespējas doties uz 79 galamērķiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+