×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
18. jūlijs, 2014
Drukāt

Franks Gordons: Ukrainas jauno varu nodēvē par “odžu murskuli”
 (34)

Foto - LETAFoto - LETA

“Savstarpēji naidīgo odžu murskulis, ko medijos pieņemts dēvēt par Ukrainas demokrātisko varu” – tā raksta nevis impēriskais staļinists Aleksandrs Prohanovs Maskavas laikrakstā “Zavtra”, bet pieredzējis latviešu žurnālists Dainis Lemešonoks portālā “delfi.lv”. Viņaprāt, šis “odžu murskulis” attiecas pret saviem aizrautīgajiem atbalstītājiem – Baltijas valstīm un Poliju – kā pret “noderīgiem idiotiem”.

Viņaprāt, Baltijai un Polijai nevajadzētu atbalstīt Kijevas Maidana kustību, kas izvērtās pērnruden, apliecinot ukraiņu apņēmību iekļauties civilizēto Eiropas valstu saimē. Diemžēl jākonstatē, ka jēdziens “solidaritāte” Lemešonokam ir svešs. Viņaprāt, Baltijas tautām, kam izdevās pirms ceturtdaļgadsimta atgūt neatkarību, liegts solidarizēties ar ukraiņu centieniem iekļauties gan Eiropas Savienībā, gan (kas te slikts?) NATO. Lemešonoks aizmirsis, ka 1990. gadā Maskavā tūkstošiem krievu pulcējās mītiņos, vicinot Latvijas, Lietuvas un Igaunijas karogus, solidarizējoties ar Baltijas atmodu. Šie domājošie krievi tagad diemžēl tiek trenkāti un vajāti, un tomēr arī tagad daudzi no viņiem solidarizējas nevis ar “krievu zemju savācēju” Putinu, bet ar to pašu “odžu murskuli”.

Latvijas nostāja, atbal­stot valstis un tautas, kas vēlas iekļauties Eiropas Savienībā un NATO aliansē, nepatīk arī nupat Eiropas Parlamentā ievēlētajai Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) politiķei Ivetai Grigulei. (Iekavās atzīmēsim, ka ZZS aizgādnis ir Ventspils lielvecākais Lembergs, kura izlēcieni pret ES un NATO izpelnījušies skandalozu ievērību.) Viņa pasteigusies pievienoties izteiktu eiroskeptiķu grupai – EDF, kas tagad pulcina 48 EP deputātus no septiņām valstīm. I. Grigule “pārstāv Latviju” kopā ar galēji labēju partiju politiķiem, kas aģitē par savu valstu izstāšanos no eirozonas un būtu priecīgi, ja Eiropas Savienība izirtu. Vairāki no viņiem simpatizē Putinam un atteicās nosodīt Krimas aneksiju. Diez vai I. Grigule EP sastrādāsies ar Tatjanu Ždanoku, bet t. s. eiroskepticisms abām ir kopīgs.

Un, ja nu runājam par kreisajiem un labējiem, paskatīsimies, kādi ļaudis tagad – pēc 1936. – 1939. gada Spānijas pilsoņkara internacionālo brigāžu parauga – dodas uz “Doņeckas tautas republiku”, lai tur “cīnītos pret fašismu”: VDR (komunistiskās Austrumvācijas) specdienesta veterāns Aleksandrs Kīfels sūtīšot kaujā “Ernsta Tēlmaņa bataljona” brīvprātīgos, un Ungārijas “nacionālie tradicionālisti” veido “Svētā Ištvana (Stefana) leģionu”. Tie nu gan ir visīstākie fašisti, kas tagad grib Doņeckas baseinu glābt no Kijevas “odžu murskuļa”.

Raksts publicēts avīzē 
”Laiks”/”Brīvā Latvija”

Pievienot komentāru

Komentāri (34)

 1. un kad tie krievi maajas brauks nevaru sagaidiit!!!

 2. … Kristalizejas RP, ZZS un V Satversmes aizstavji un graveji … !

  … Tiesi vajadzigais process pirms velesanam, lai NA pasreizejais atbalsts ar 16% pieaugtu lidz 20% un ta spetu beidzot iespaidot valdibas ministru sastavu un iegut kriiskas ministrijas LR pilnigai atjaunosanai !!!ts

 3. Ja Lemešonoks Kijevas varu dēvē par “odžu murskuli”, tad kādā mīļvārdiņā” viņš nosauks viņam tuvos Austrumukrainas bandītus, kas notrieca Malaizijas civilo lidmašīnu ar 300 pasažieriem? Liekas, ka Lemešonoks ir pazaudējis veselā politiskā saprāta robežu un viņš dzīvo Putina propagandas radītajā melu un naida informācijas telpā. Un ne tikai viņš vien! Bet tādi cilvēki ir bīstami sabiedrībai.

 4. No tavas daiļrunības var spriest, ka tu esi augsti izglītots cilvēks.

 5. LA jasakomplekte tik maldigu un neveiklu virsrakstu? Ko LA ar to grib panakt? Biju augstakas domas par LA profesionalitati.

  • Jā, tas ir diezgan stulbi. Kas ir “Latvijas Avīzes” galvenais redaktors ?

  • Zēni, zēni, ziķer-zēni(meitenes!) Atbildēt

   tā kādreiz rakstīja Uldis Ģērmanis. Un grūti piekrist, ka publicētāji nezin, ko dara. Tā kā par profesionalītāti būtu mazāk ko šaubīties nekā morāli, nema nerunājot par latvisku godaprātu. “Piesiet” Frankam Gordonam tādu “asti” virsrakstā var tikai Latvijas nelabvelis, jo lasot jau reti kurš iztur kola pauzi – tad iznāk pavisam cita doma. Grūti ticēt, ka publicētaji to nezin. Protams, Latvijas Avīze atsauksies uz pirmavotu – Laiku/ Brīvo Latviju. Mjāāā…. Iznāk gluzi kā tajā vecajā teicienā: “Apžēlot nedŗikst pakārt!” – kur liksiet komatu?….

   • LAIKA/Briva Latvija virsraksts bija sads:”Solidaritates jedziens Lemesonokam ir svess”
    Vajadzeja LA likt:”Lemesomoks deve” utt. Ta iznaca drosi vien iisinot.

 6. “Kremļa piektā kolonna Latvijā ir nesatricināma kā klints un neviens tai neko nepadarīs.”
  —————————————
  “Padarīt” varam. Un tas būtu paveicams tikai ar attiecīgu balsojumu Saeimas vēlēšanās. Ir jāmaina mūsu Valsts politika saistībā ar okupācijas sekām un “5.kolonnas” “integrācija” jāizbeidz.
  Vēlētāju vairākumam būtu jānobalso par NA, jo tā ir vienīgā partija, kura pieprasa okupācijas atzīšanu un tās seku likvidēšanas nepieciešamību, kā obligātu kritēriju valdošās koalicijas veidošanai.

 7. Komentāri liecina par to, ka daudzi lasītāji izlasa, bet nav spējīgi saprast, ko vispār ir izlasījuši. Kas attiecas uz Lemešonoku, tādu Lielkrievijas mīlētāju Latvijā ir papilnam. Re, Saskaņas kandidātu sarakstā būšot pat 51 latvietis, kam lielais kaimiņš tik ļoti mīļš, ka pat mēle neceļas, lai to nosodītu. Kā Mamikins šorīt atteicās jebkādu kritiku Krievijai izteikt, jo “vēl neesot nekādu pierādījumu, ka tieši antiukrainiskie spēki pie visa vainīgi”. Ja pierādījumi radīsies, tie noteikti būs safabricēti un Maskavas svētā govs varēs gulēt mierīga, Kremļa piektā kolonna Latvijā ir nesatricināma kā klints un neviens tai neko nepadarīs.

  • “Piektai kolonai” savi uzdevumi. Toties brīnums, ka tās rindas arvien kuplāk sāk papildināt zināma kategorija latviešu.Visādiem ādamsoniem, elksniņiem un zariņiem nu piepulcējies nevien slavenā dzejnieka dēls Krišjānis Peters, bet arī caurkritušo latvisko partiju redzamākās figūras – Aivars Kreitus un Kārlis Leiškalns.

   • Tas tāds piesardzīgā latvieša fenomens: būšu kaut ko ne tā pateicis, bet – ja nu atkal mainās vara. Saskaņas centrs uzvar (labākā gadījumā), var sanākt ziepes. Tad es labāk paklusēšu. Sociālos tīklos arī: ieliec kādu kaķu video, vienmēr būs kāds, kas nospiedis “patīk”, taču cik esmu ievietojis kādu iešārētu ziņu par Ukrainu – visus šos mēnešus no latviešu puses – absolūti neviena komentāra. Par valsti domājošu ukraiņu un krievu – vienā mierā, bet no latviešiem – klusums. Ukraiņu protesta akcija pie Krievijas vēstniecības – tur būtu jābūt vismaz vairākiem simtiem, esot bijuši 60 cilvēki. Kā lai neatceras viedos vārdus “Ja tu neinteresējies par politiku, tad sagaidīsi brīdi, kad pilotika sāks interesēties par tevi” un tad jau būs par vēlu… jo pie varas būs spēki, no kuriem nepaglābsies.

 8. Nedaudz zinu Daiņa vecākus, tāpēc brīnos, no kurienes viņam tāds naids pret ukraiņu brīvības centieniem un pret Latvijas valsti. Manuprāt, viņam blakus gadījušies slikti draugi un padomdevēji, kas arī ietekmējuši
  viņa politiskos uzskatus, kuri diemžēl palikuši padomju ideoloģijas līmenī.

 9. Baltkrieviem raksturīga uzvārda galotne.

 10. Ar tādu uzvārda galotni kā “-šonoks”, vai tik paša Dainīša senči nav bijuši ukraiņi — ..

 11. Lemešonoks taču ir kremļa žurka, nav vērts par tādu uztraukties. Savu algu viņš saņems.

 12. Labs raksts, bet skatos, ka te ir daudz putina piekritēju komenti.

 13. Nav ko brīnīties par Griguli, tanī kompānijā visi vienādi.

 14. Interesants virsraksts Atbildēt

  Butu gan japaskaidro, ka Franks Gordons pats gan NEnodeve Ukrainas jauno varu par ” odzu murskuli”

 15. Pareizi atspogulo notiekoso. Ne no Grigules ne no Lemesonoka Ukrainai sagaidit ko par labu saja lieta.

  • Gordons pareizi raksturo situāciju. No Lemešonoka neko citu arī nevarēja sagaidīt. Savu antilatviskumu jau sen pierādījis, tāpēc teiktais nepārsteidz.
   Citādi ar Griguli, kura veikli solīja zelta kalnus apmātajiem ļautiņiem, tāpēc nokļuva kārotajā vietā. Izskatās, ka Grigule savu īsto seju vēl parādīs, kad sāksies balsošana, un tā jau nebūs Latvijas aizstāvībai, bet gluži kam citam.

 16. Ukraina nekad nebus ES , tapat ka Turcija.Visi tagadejie notikumi Ukraina ir saistiti ar lielo USA politiku.Gordona kungs ir visa zinatajs ,bet tadu jau Latvija ir daudz .Est gribas visiem.

 17. Tu gudrs vīrs, bet šoreiz kļūdies = Diez vai I. Grigule EP sastrādāsies ar Tatjanu Ždanoku, bet t. s. eiroskepticisms abām ir kopīgs.= satrādāsies, jo tā grib ZZS, Lembergs un pati Grigule. Tādēļ jau virzīja un maksāja to lielo naudu Ždanokai n.2 .

  • Viņām kopā nav jāsastrādājas, bet rezultāts būs līdzīgs. Grigule nāk no partijas, kurai būtu svarīgi, ja reiz viņiem sava pārstāve EP, panākt kādu labumu lauksaimniekiem. Bet kas tev deva!
   Grigule tagad atrodas grupā, kura apņēmusies graut ES no iekšpuses. Tātad visvairāk viņai rūp atstrādāt savu reklāmas naudas devēju intereses. Ministrs Dūklāvs errojas, ka EP nebūs deputātu lauku aizstāvībai. Bet, kas vainīgs? Vai tad mūsu bijušajai ārlietu ministrei S.Kalnietei atkal būtu jāuzņemas darbs, no kā pašu ZZS pārstāve bēg kā velns no krusta?

 18. Nezinu kā ar odžu midzeni tur,bet pie mums te demokrātisko varu pārstāv tarakāni burkā.

 19. Es ļoti ļoti cienu F.Gordonu. Un tāpēc nudien negaidīju, ka tādu vienpusēju propagandas rakstu sacerēs tieši viņš.
  Cienītais F.Gordon! Nemaldiniet cilvēkus! Ukrainai neviens (nekāda Eiropas Savienība, nekāds līgums) nepiedāvāja “iekļauties Eiropas valstu saimē”. Parasti cilvēki to var nezināt, tas ir tikai kārtējais pārpratums, nu bet politikā viedam autoram tas gan ir labi zināms, ka nekāds līgums nemaz neparedzēja un neparedz Ukrainas iestāšanos “mūsējo klubiņā” (Eiropas Savienībā).
  Turklāt Austrumu partnerības līgumi (tas ir tas līguma veids, ko noslēdza) ir taisni domāti kā alternatīva (tā teikt, lai bērns neprasītu šokolādīti, viņam iedot pustukšu konfekšu papīrīti un saka – bet tu vau saldumiņu dabūhji, ko vēl gribi? Tā apmēram. Austrumu partnerības līgumi ar valstīm, kuras nekļēst ne par ES dalībvalstīm, ne kandidātvalstīm, ne pat iespējamām kandidātvalstīm (jā, tagad arī tos kandidātus jau sašķiro, lai skaidrāk. Bet tie, kas ir Austrumu partneri, tiem viss ceļš uz ERS ar to tad arī beidzies. To nevar nezināt, ja kaut cik lasa oficiālus dokumentus).
  Par odžu midzeni… Domāju, ka tur taisnība drīzāk būs D.Lemešonokam. (bet par to lai spriež citi.)

  • Asociacija ar ES ir ciesaka saiste ar so savienibu neka Austrumu partneriba, un Ukrainai ir gan izredzes tikt par ES dalibvalsti.

  • Virsraksts ir aplams un maldina lasītāju. Nevis Gordons nosauca Ukrainas vadību par odžu murskuli, bet gan viņš runā par to, ka Ukrainas vadību ir nosaukuši par odžu murskuli. Tas nav viens un tas pats!

   Lemešonoks varēja paklusēt. Lai nu kas ir viņa komentāru pasūtītāji, taču tie acīmredzami darbojas pret Latvijas interesēm. Un Ukrainas asociācija līgums ir tikai sākums. Tas, ka viņi nonāks gan ES gan NATO, ir tikai laika jautājums.

   • Virdziinija Nudelmane-Nuland meklee jaunu dziives telpu gadiijumaa, ja viss iet uz beigaam Tuveejos Austrumos. Bet to jau atklaati nekad neteiks.

Draugiem Facebook Twitter Google+