×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
19. janvāris, 2014
Drukāt

Speciālists: mežu izciršana vilkiem atvieglo medīšanu (2)

Foto: žurnāls "Medības"Foto: žurnāls "Medības"

Mežu izciršana labvēlīgi ietekmē vilku populāciju, pastāstīja pētnieks un bijušais Valsts meža dienesta Medību daļas vadītājs Jānis Ozoliņš.

Viņš paskaidroja, ka vilku populācijai mežu izciršana ir labvēlīga, jo izcirstos mežos vilkiem ir vieglāk nomedījama viņu galvenā barība – stirnas, brieži un aļņi.

“Mežu izciršanu vērtēju drīzāk pozitīvi, jo, nocērtot mežu, tiek radīti labvēlīgi apstākļi stirnām, briežiem, aļņiem, kas savukārt ir galvenā vilku barība. Maldīgs ir uzskats, ka, izcērtot vecos mežus, šie dzīvnieki paliek bez mājām. Meža dzīvnieki lielākoties uzturas tieši jaunaudzēs, kur vieglāk tikt pēc barības. Pārnadži jaunaudzēs barojas ar jaunajiem kociņiem, līdz ar to arī plēsējiem jaunaudzēs ir vieglāk nolūkot savu medījumu,” sacīja Ozoliņš.

Pēdējo 10–15 gadu laikā vilku skaits Latvijā svārstījies no 200–300 ziemas beigās līdz 500–600 vilkiem vasaras sākumā. Pēdējos gados visvairāk vilku nomedīts 2012.gadā – 247 vilki.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. vajag vienreiz piebremzet to nenormalo mezu izcirsanu un viss bus kartibakad atjegsies bus par velu un vel aiz cirtejiem paliek necaurejami ierakumi un pilnigi sagandeti grantetie celi pameginiet izbraukt no nicas vai bartas uz jeciem lieliemezu nozares valdnieki un tad pazinojiet sabiedribai testa sledzienu

  2. Vai slavenajam vilku nīdējam Garosam tas neatvieglo skriešanu pakaļ pelēčiem?

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +14.2
Alūksne +14.9
Daugavpils +8.3
Saldus +11.3
Liepāja +10.6
Jelgava +11.8
Ventspils +14.5
Limbaži +12
Madona +9.2
Rēzekne +12.6
Draugiem Facebook Twitter Google+