Mobilā versija
Brīdinājums -2.2°C
Lidija, Lida
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
2. augusts, 2014
Drukāt

Majestātiskā bīskapu rezidence: Turaidas pilij 800 (3)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

“Pēc tam Raceburgas bīskaps Filips ar krustnešiem un fogtu Gerhardu devās uz Turaidu un bīskapam tur uzcēla kastellu, ko nosauca par Frēdelandi – it kā par miera nesēju zemei, cerēdams, ka šī pils zemei radīs mieru un būs patvērums priesteriem un visiem viņa vīriem,” par Rīgas bīskapa Alberta sešpadsmito valdīšanas gadu (1214) vēsta Livonijas Indriķa hronika. Vienlaikus šis senais stāsts sniedz pirmās ziņas par Turaidas mūra pils būves sākumiem. Majestātiskā pils – Turaidas muzejrezervāta sastāvdaļa – no 1. līdz 3. augustam svin 800 gadu jubileju.

Kā jau dzimšanas dienā, būs arī dāvanas – Turaidas mūra pils lielā pusapaļā torņa piektajā stāvā atklās jaunu ekspozīciju “Krāsns podiņi – senlaiku bilžu enciklopēdija”, kā arī LU profesora Ilgvara Misāna zinātniskajā redakcijā dienas gaismu ieraudzīs rakstu krājums “Turaida 13. – 16. gs. dokumentos” (izdevniecība “Zinātne”).

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Loti gribas tur noklut velreiz!

  2. skaisti 🙂

Vecāku nevērība dārgi maksā: mamma pati aplej zīdaini ar karstu tēju (3)Pagājušā diennaktī slimnīcās nogādāti četri bērni ar ķermeņa apdegumiem, aģentūrai LETA pastāstīja Neatliekamā medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša.
Saimniecībā notika pat EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (4)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Draugiem Facebook Twitter Google+