×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
29. septembris, 2015
Drukāt

Suiti sadejos Alsungā (1)

suiti_Dace Martinova_LET

"Etniskā kultūras centra Suiti" valdes priekšsēdētāja Dace Martinova.

Alsungā piektdien un sestdien notiks suitu deju svētki “Suitu horeogrāfiskais mantojums. Suitu deju svētki Alsungā”, aģentūrai BNS pavēstīja Kuldīgas novada pašvaldības pārstāve Kristīne Duļbinska.

Piektdien Alsungas kultūras namā tiks atklāta izstāde “Suiti. Deja. Vēstures mirkļi”, kurā apkopota informācija par deju svētku vēsturi un attīstību Latvijā, suitu dejām, dejotājiem, dejotāju paaudzēm, par suitu tradīciju mantiniekiem un kopējiem.

Sestdien Alsungas kultūras namā notiks koncerts, kurā publikai tiks parādīts suitu dejas attīstības ceļš no etnogrāfijas līdz skatuves dejai. Suitu horeogrāfiskais mantojums – deju apraksti, mūzika, tradīcijas – bieži rosinājis horeogrāfus radoši izpausties. Tas izmantots par iedvesmu vai pamatu skatuves deju radīšanai vai muzikālā pavadījuma veidošanai. Populārākās no tām ir “Alsunģietis”, “Mugurdancis”, “Gatves deja” un “Dvieļu deja”.

Programmas māksliniecisko koncepciju un programmu veidojusi horeogrāfe, suitu kultūrvēsturiskā mantojuma pārmantotāja un kopēja Zanda Mūrniece, kas ir Vispārējo latviešu dziesmu svētku un deju svētku virsvadītāja, vairāk nekā 50 horeogrāfisku autordarbu veidotāja. Viņa ļoti daudz un pamatīgi pētījusi suitu horeogrāfisko mantojumu, un sadarbībā ar mūziķi Arti Šūlbergu tapuši arī vairāki horeogrāfiski uzvedumi – “Suitu danči”, “Suitu godi sētā nāk” (Suitu kāzas) un programma “Meņģēšanās kurzemnieku gaumē”.

Koncertā būs skatāmas vairāk nekā 30 dejas, tajā piedalīsies pašmāju kolektīvi un viesi no Kuldīgas, Tukuma, Jelgavas, Saldus un Rīgas: deju kopas “Bandava” un “Svīta”, tautas deju ansambļi “Līgo”, “Jaunība” un “Kursa”, muzikālo noformējumu koncertam veidos kapela “Maskačkas spēlmaņi” un etnogrāfiskais ansamblis “Suitu sievas”.

Pasākumu rīko biedrība “EKC Suiti” sadarbībā ar Alsungas novada domi un Dzintaru Leju.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kauns par Tevi,Dace!!! Loti slikts un launs cilveeks esi!

Draugiem Facebook Twitter Google+